Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Film

mobrazek_1429.gif
mobrazek_1429.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1429.jpeg
vobrazek_1429.jpeg • Autor: Respekt

Francouzský režisér Michel Gondry nemá zatím ve světě hraných filmů zvučné jméno. Je spíše známý jako tvůrce hudebních videí zpěvačky Björk. To se možná změní po rozšíření jeho nového celovečerního snímku Věčný svit neposkvrněné mysli, který jde tento čtvrtek do našich kin. Film je totiž natočen podle nápaditého scénáře Charlie Kaufmana (tvůrce scénářů Adaptace a V kůži Johna Malkoviche). Komplikovaný děj Věčného svitu se točí kolem milenecké dvojice, Joela a Clementine. Všechno běží normálně do té doby, než se Clementine rozhodne nechat si u specialistů vymazat veškeré vzpomínky na Joela, protože je s ním nešťastná. Šokovaný Joel chce v afektu učinit to samé a zbavit se vzpomínek na každý dotyk či polibek své lásky. Při procesu odstraňování však zjistí, že pod nánosem hloupostí se skrývají nádherné okamžiky, které nechce nikdy zapomenout. Proto začíná uvnitř své mysli bojovat o záchranu paměti a zároveň i své lásky.

•••

Ve stejný den jako film Michela Gondryho vstupuje do našich biografů také americký snímek režiséra Garryho Marshalla Život s Helenou. Je to příběh mladé začínající modelky, jejíž kariéru nečekaně zastaví rodinná katastrofa. Helenina sestra a její manžel zahynou při autonehodě a ona se stane opatrovatelkou jejich tří dětí. Příběh, který má popisovat obtížnou situaci osamoceného rodiče s dětmi, je ovšem podle kritiků značně přeslazen.

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte