Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Scéna

Televize

vobrazek_1260.jpeg • Autor: Respekt
vobrazek_1260.jpeg • Autor: Respekt

Na druhém kanálu České televize pokračuje Americké nezávislé léto, tentokrát snímkem, kterým se před devíti lety proslavil herec a režisér Billy Bob Thornton a jenž byl v českých kinech uváděn pod nepřesným názvem Smrtící bumerang. ČT ponechává originální titul Sling Blade, což je výraz pro jižanský nástroj určený k vysekávání plevele. Film vypráví příběh mentálně postiženého Karla Childerse, který se v dětství dostal do psychiatrické léčebny za vraždu matky a jejího milence. Po 25 letech je propuštěn na svobodu a spřátelí se s chlapcem ze sousedství, kterého – podobně jako kdysi Karla jeho despotický otec – týrá matčin milenec. Karl je dobrák od kosti, ale aby pomohl malému příteli, je ochoten vzít do ruky „sling blade“ a znovu prolévat krev (12. 7., 20.55.).

•••

Dokument Tunel z archivu americké NBC, který poběží na ČT 2 v pátek 16. 7. od 20.00, připomene obdivuhodný čin čtyř západoberlínských studentů ze září roku 1962. Aby osvobodili své přátele a příbuzné z východní strany rozděleného města, rozhodli se podkopat berlínskou zeď tunelem. Film režiséra Marcuse Vettera rekonstruuje nejen příběhy čtyř realizátorů tunelu, ale také osud východoněmeckého mladíka Petera, který celý plán vymyslel.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v29.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.