Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Oceněná studovna, kde se nedá studovat

Pavel Štecha v polemice Obrana fotografů (Respekt č. 27/2004) obhajuje metodu vyhlašování Grand Prix Obce architektů založenou na hodnocení obrazu budovy zpracovaného různě zdatným profesionálem. Kvituji zmínku pana Štechy o důležitosti dalších vjemů krom zraku, například chuti. Autor však opomněl vjem nad jiné důležitý, mnoha architekty považovaný za zanedbatelný, a tím je dlouhodobá spokojenost s užíváním budovy.

Naše fakulta má společnou budovu knihovny s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Budova je to na pohled pěkná. Nebije do očí, ladí s okolím a nijak ho nepřevyšuje. Nedávno zvítězila v soutěži Grand Prix. Po třech letech jejího užívání však řada studentů a zaměstnanců seznala, že toto ocenění není nutně známkou kvality. Protože u vchodu nebyl od počátku nainstalován teplomet, zaměstnanci v zimě mrzli, neboť vstupním koridorem téměř nepřetržitě proudí desítky studentů a dveře, byť dvojité, neudrží teplo. V létě naopak v horním patře vystoupá teplota nad plážových 30 stupňů Celsia. Skleněné dveře vysoké cca 3 metry hrozí, že při závanu silného větru někoho rozmáčknou, pokud se nerozsypou nárazem o stěnu. Na dokonale hladkém povrchu židliček se potí zadek, a nemáte-li vytrénované svalstvo zad, stává se z nich skluzavka. Světlo u stolku svítí za knihy, nikoli na ně. Na černě vyvedených, spoře osvětlených toaletách se cítíte jak v márnici…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte