mobrazek_917.gif
mobrazek_917.gif • Autor: Respekt

vobrazek_917.jpeg
vobrazek_917.jpeg • Autor: Respekt

Přední britský herec Peter Mullan se již několik let úspěšně prosazuje i jako režisér a scenárista (v kinech můžete narazit na jeho poslední dílo Padlé ženy). Druhý program České televize uvede ve čtvrtek 20. května ve 21.40 Mullanův celovečerní debut Sirotci. Jeho hrdiny jsou čtyři sourozenci, kteří se musí vyrovnat s náhlou smrtí matky. Poslouží jim k tomu neklidná noc před matčiným pohřbem, během níž poznají hlouběji sebe samotné i svět okolo.

•••

Osudy Artura Sandovala, jednoho z největších kubánských hudebníků, zpracoval v roce 2000 americký režisér Joseph Sargent v televizním filmu Pro lásku či pro vlast: Příběh Artura Sandovala (ČT 2, 19. 5., 23.00). Snímek sleduje legendárního trumpetistu od chvíle, kdy odmítne emigrovat. Raději se vrací do vlasti, aby se postaral o svoji partnerku Marianelu. Když mu však úřady zakážou vystupovat, začne s rodinou a americkým jazzmanem Dizzy Gillespiem znovu plánovat útěk do Spojených států. V životopisném snímku o politických poměrech a útlaku ze strany Castrova totalitního režimu na „ostrově svobody“ ztvárnili ústřední party Andy Garcia a Gloria Estefan.

•••

Tematicky blízký je i půlhodinový dokument Sedm statečných (ČT 2, 23. 5., 18.15). Až v roce 1990 mohl být natočen snímek o hrdinském činu skupiny „Sedmi statečných“, která v srpnových dnech roku 1968…

v21.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v21.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte