Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Děti berou i vysokoškolákům

Reaguji na článek Elišky Bártové Postrach jménem sociálka (Respekt č. 9/2004). Jsem bývalý středoškolský profesor, nyní v plném invalidním důchodu na psychiatrickou diagnózu. Manželka, která je nyní stejně jako já v invalidním důchodu na psychiatrickou diagnózu, je právnička a krom jiného pracovala tři roky i na ministerstvu spravedlnosti. Brali jsme se před sedmi lety a postupně se nám narodily dvě děti. Leoškovi bude šest, Markétce tři. V říjnu 2001 nám je odebraly sociální pracovnice. Markétu umístily do Kojeneckého ústavu v Kyjově, Leoška svěřily do péče babičky. Na podzim 2002 byla Markétka přemístěna z Kyjova do Dětského centra Zlín-Burešov a od srpna 2003 tam byl přemístěn i Leošek. Jako důvod předběžného opatření v říjnu 2001 uvedly zlínské sociální pracovnice paní Semelová a Dlouhá, že manželka s nimi nekomunikuje, má nepřítomný pohled a je nevyzpytatelná. Nevyzpytatelnost nijak nedoložily, ani nevysvětlily, co tím mají na mysli, a na nechuti s někým mluvit nebo se na něj dívat nevidím nic divného. Myslím, že je někdy zcela pochopitelná. To je jako kdyby měl bývalý prezident děti a ty mu byly odebrány, protože nekomunikuje s komunisty.

Nic nepomohla žaloba manželky na sociální pracovnice za únos dětí, policie jen zopakovala, co řekly sociální pracovnice. Nepomohly ani další naše stížnosti: na ministerstvu práce a sociálních věcí či krajském a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v11.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.