Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Promiňte, omlouvám se

Nedávná aféra kolem herečky Jiřiny Bohdalové – o níž referoval i Respekt (Jaroslava to věděla, Respekt č. 5/2004) – ukazuje, jak málo lidí se dokázalo vyrovnat se svou minulostí. Vím, o čem mluvím, protože i já jsem byl členem strany, jejíž součástí státně-teroristická StB byla. Po listopadu 1989 jsem si ale uvědomil svoji prohru, omluvil se Konfederaci politických vězňů v naší oblasti a osobně i podplukovníku Hruškovi, jednomu z protagonistů seriálu „Ztracená duše národa“. Řekl mi, odpustit lze, ale zapomenout nikoli. A tak je to se všemi, ať už spolupracovali, vyhřívali se na výsluní slávy v dobách normalizace nebo jen byli v evidenci. Měli po listopadu 1989 dostatek času a prostor v médiích. Stačilo říci v pokoře „promiňte, omlouvám se“! Uškodili nejen sobě, ale i této společnosti.

Bohumil Řeřicha, Lubenec

Deregulujte nájemné!

Po přečtení článku Reguluj a panuj (Respekt č. 7/2004) nelze než konstatovat, že současný proces deregulace nájemného, provozovaný pod heslem „co se vleče, neuteče“, je ostudnou ukázkou populistické politiky dnešní vlády i všech vlád předchozích. Vrcholem je ovšem poslední demagogický tah ministra financí: pro další zpomalení deregulace argumentuje tím, že „po zdražení vody se náklady na bydlení stanou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v10.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.