Pořad o Grebeníčkovi jsme vyrobit nemohli

Považuji za nutné reagovat na článek Poslední výhra Aloise Grebeníčka (Respekt č. 37/2003). V textu zmiňovaný dokument o Aloisi Grebeníčkovi Mrtví a zapomenutí mohla Kristina Vlachová v brněnském televizním studiu v roce 2000 natočit díky tomu, že jsme tehdy měli k dispozici programový cyklus s názvem Intolerance. Bohužel v následujících letech jsme – nikoli naší vinou – takovou řadu už ve vysílacím schématu ani výrobním úkolu neměli. Proto jsem paní Vlachové, když přišla s námětem na další dokument o panu Grebeníčkovi, nemohl odpovědět nic jiného, než co jsem jí napsal v dopise z 12. prosince 2001: „Pro rok 2002 bohužel nemáme ve vysílacím schématu a ve výrobním úkolu žádnou programovou řadu ani solitérní pořad, ve kterém bychom mohli uvést Vámi navrhovanou kauzu. Jsem si vědom, že jde o téma velmi závažné, ale není bohužel v mé moci něco pro to udělat.“ Od konce roku 2001 až dodnes jsem pak nebyl s paní Vlachovou v žádném kontaktu osobním, písemném či telefonickém. Osočovat mne v této kauze nyní je tedy nehorázné.

A ještě jedno upřesnění: do své funkce jsem nebyl jmenován bývalým ředitelem brněnského studia ČT Zdeňkem Drahošem, nýbrž – stejně jako šéfdramaturgové pražských programových center – tehdejším generálním ředitelem Jiřím Balvínem. Všichni jsou ve funkcích dodnes. Hovořit tedy v…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte