Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Na monopol bývá i regulátor krátký

V článku Už žádné nařízené ceny, prosím podle pana Zajíčka „námitka (zastánců regulace telekomunikačního trhu), že jde o specifický trh, deformovaný letitým monopolem, neobstojí“. Souhlasím, že nejde o specifický trh, ale historii opravdu nelze pominout: startovní čára Českého Telecomu a alternativních operátorů byla nesouměřitelná. Telecom měl na budování své infrastruktury celá desetiletí a byl financován nezanedbatelnými částkami z našich daní. Je proto liché srovnávat tuto situaci s mobilními operátory, jak to dělá pan Zajíček. Eurotel, stejně jako Radiomobil či nejmladší Český Mobil, začínal od nuly: jeden jako druhý si musel koupit ústředny, vybudovat či pronajmout přenosové trasy a postavit síť vysílačů. Zkrátka každý si na sebe musel vydělat. Netřeba snad dodávat, že kdo je první, má vždy výhodu. Posbírá první lačné a lukrativní zákazníky a nasadí bezkonkurenční ceny – mobilní telefon v roce 1996, několik týdnů před nástupem Radiomobilu, stál téměř 60 000 Kč!

Vždyť se investuje

Miroslav Zajíček píše, že důsledkem dnešní regulace telekomunikačního trhu „je stav, kdy nikdo příliš neinvestuje“. Nezdá se, že by oprávněná regulace ze strany ČTÚ měla za následek snížení investic alternativních operátorů. Desítky ústředen, stovky páteřních systémů a tisíce přenosových zařízení, kterými konkurenční operátoři disponují, nenapovídají, že by byly…

v34.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte