mobrazek_787.jpeg
mobrazek_787.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_787.jpeg
Fotografie: Milan Jančík (v čepici): Moje auto se strážníka nedotklo. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Řítil se na uzavřený most. Nezastavil na pokyn strážníka. Bokem auta do něj najel. Způsobil mu zranění, ze kterého se strážník léčil víc než čtrnáct dní. Policie věc odložila s tím, že nejde o trestný čin. A nyní udělal totéž i magistrát – prý nejde ani o přestupek. Že to není možné? Je! Stačí, aby se silniční pirát jmenoval Milan Jančík, dělal starostu Prahy 5 a za ODS seděl v zastupitelstvu pražského magistrátu. A také – nedělalo mu žádný problém lhát.

Přesto, že blatníkem a zrcátkem pohmoždil strážníkovi nohu a břicho, trval Jančík od začátku na tom, že se jeho auto muže ani nedotklo. Tuto lež vyvrátila dopravní policie. Zároveň ovšem policie došla k tomu, že Jančík nespáchal trestný čin, ale nanejvýš přestupek. Sedmnáct dní strážníkovy pracovní neschopnosti sice převyšuje hranici trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, státní policie si však pozvala znalce, který usoudil, že zranění nebylo závažné. Zároveň přišel ředitel pražské dopravní policie Václav Valenta s překvapivou teorií. Přestupku se podle něj mohl dopustit i strážník, protože „vstoupil do cesty přijíždějícímu vozidlu“. Odbor dopravněsprávních agend pražského magistrátu právě na základě této teze věc odložil. Zdůvodnil to následovně: „Z posudku je zřejmé, že z technického hlediska je přijatelná varianta střetu, kdy se v době kontaktu pohybovalo jak vozidlo, tak strážník směrem k těžišti vozidla.…

v24.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v24.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte