Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Bushův poker

Když v polovině prosince ohlásil Al Gore rezignaci na kandidaturu do prezidentských voleb v roce 2004, bylo to překvapení. “Nový boj s Georgem Bushem by se nevyhnutelně soustředil na minulost a odvrátil by pozornost od budoucnosti,” prohlásil Gore. Na první pohled gesto svědomitého státníka, který nechce v těžkých dobách přepírat nesrovnalosti v počítání volebních hlasů. Je tu ale i jiný důvod. Administrativa prezidenta Bushe se těší vysoké podpoře voličů a Demokratická strana od 11. září 2001 nedokázala artikulovat přitažlivou opoziční alternativu. Není proto divu, že se nikomu z předních demokratů nechce pod kola rozjetého náklaďáku, který řídí George W. Bush.

Bez dvou favoritů

Ani ne týden po Goreově rezignaci se objevily průzkumy veřejného mínění, které posadily na místo korunní princezny demokratů newyorskou senátorku Hillary Clintonovou. Společný průzkum televizní stanice CNN a časopisu Time odhalil, že je Hillary mezi voliči, kteří obvykle volí Demokratickou stranu, při neúčasti Gorea nejoblíbenějším kandidátem na prezidenta s 30 procenty preferencí. Až z uctivé vzdálenosti je sledována bývalým viceprezidentským kandidátem Joe Liebermannem a senátorem z Nové Anglie Johnem Kerrym, kteří v průzkumu shodně získali 13 % hlasů. Za její popularitou stojí nostalgie demokratů po časech vládnutí jejího manžela. Newyorská senátorka však urychleně přispěchala s prohlášením, že se do prezidentského klání nechystá a její prioritou je…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v01.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.