Minulý týden

Minulý týden

U masového hrobu popravených a umučených vězňů v Motole se konala pietní vzpomínka na oběti komunismu. Za účasti zemského rabína Karola Sidona proběhla v Terezíně tryzna za lidi, kteří během nacistické éry zahynuli ve zdejším ghettu, v Malé pevnosti a v litoměřickém koncentračním táboře. Začalo období maturit. Pokračovala dovolená Pavla Reisenauera. V Praze se sešli ministři zahraničí šesti států usilujících o vstup do Evropské unie a vyzvali Brusel, aby nekomplikoval rozšiřování EU na východ. Pro podezření, že za komunistického režimu šikanoval vězně, musel odejít z funkce mluvčí ředitele Vězeňské služby, psycholog Jan Sochůrek. Já nepopírám, že jsem černochům ukazoval, že mají viset. Nešlo o žádnou nerozvážnost, ale o jasný světový názor, řekl novinářům MF Dnes člen ekologické komise sociálnědemokratické strany v Brně Pavel Víteček (61), kterého před časem propustili z brněnské Zbrojovky za to, že obtěžoval černošské návštěvníky podniku a gesty jim naznačoval, že by měli viset. Zkrachovala pražská finanční společnost Private Investors a její klienti přišli nejméně o 350 milionů korun. V kanadském Edmontonu zemřel Vladimír Valenta. Novým apoštolským nunciem pro Česko byl ve Vatikánu jmenován arcibiskup Erwin Josef Ender. Americké firmy Boeing a Lockheed odstoupily z tendru vypsaného českou vládou na nákup stíhaček a celou soutěž označily za „málo průhlednou“. Ze zámeckého parku ve Světlé nad Sázavou se vydala delegace místních školáků na návštěvu pravěku.

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte