Před pár týdny, zrovna ve dnech, kdy byla kulturní i jiná obec vzrušena boji o Karla Gotta, prošla nenápadně tiskem zpráva o chystané cestě jiných misionářů české duchovnosti do Německa. V oné noticce se oznamovalo, že na letošním knižním veletrhu v Lipsku bude zdejší literaturu zastupovat autorka jménem Barbara Nesvadbová. To stojí za mírnou pozornost již vzhledem k tomu, že lipský veletrh je ve střední Evropě (nepočítáme-li Frankfurt) knižní přehlídkou největší a nejprestižnější a nesjíždějí se na ni jen tak nějací literáti. Autor tohoto článku přitom dobře ví, že se bohužel dopouští skutku ne právě kavalírského, činí ho však v domnění, že březnové Lipsko není pro mladou spisovatelku, zvyklou na luxusnější štace (viz text její knihy), právě tím nejatraktivnějším místem. Kromě toho mu tato kuriózní volba poskytla záminku seznámit se s vzorkem její tvorby a přibrat k ní ještě dva zástupce příbuzné literatury, které se dříve říkalo škvár.

Delegátka do Lipska

Barbara Nesvadbová napsala vzdor svému mládí (nar. 1975), zaměstnání v časopise Xantypa a publikování v Playboyi a Cosmopolitanu již dvě knihy. První se jmenovala Řízkaři, druhá Bestiář, obě vydalo nakladatelství Motto. Řízkaři jsou v centru Prahy rozebraní, proto recenzent vlastní a zná jen tu druhou. I tak to stačí. Útlou knihu lze snad charakterizovat jako nahlas vedené snění mladé a stále dychtivé novinářky Karly, toužící, po mladém a krásném Alexovi (černovlasý, s chloupky, s opáleným…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte