Mladý byznysmen uzavřel skvělou smlouvu. Na skateboardu se řítí ulicemi New Yorku a posléze svůj výborný pracovní výkon zapíjí whiskou s přáteli v hospodě. Tady reklamní šot končí. Jak by asi mohl pokračovat? Byznysmen se po prohýřené noci vrátí do svého bytu a jde spát. Sám. Tak vypadá život singles. Tito úspěšní lidé - hlavně manažeři, umělci, novináři nebo studenti ve věku od dvaceti do čtyřiceti let - tráví pracovní a často i volné dny v zaměstnání, které pro ně může znamenat doslova úplně všechno. „Partnerské vztahy nakonec ztrácejí svůj vzlet a sílu, povolání je ale vždy zajímavé, napínavé a nové,“ říkají někteří z nich.

Skvělí a úspěšní

Nejvyššími hodnotami singles jsou svoboda, nezávislost a soběstačnost. Nemusejí se přizpůsobovat, svůj čas mohou využít, k čemu chtějí: většinou jde o práci, kariéru, někdy také o nevázanou zábavu nebo koníčky. Pro některé hraje zaměstnání roli jen jako prostředek k vydělání peněz, které pak investují do různorodých zájmů, většinou se ale své práci věnují naplno.Lékařka Václava Valentová (39) pracuje na chirurgii mělnické nemocnice. „Už na gymplu jsem věděla, že chci jít na medicínu,“ vypráví energická žena. V nultém ročníku se pak dostala na chirurgické pracoviště, a to rozhodlo o jejím dalším životě. V práci je často dvacet hodin denně nebo celé víkendy. „Kromě toho musím sledovat, co je v mém oboru nového, číst alespoň dva odborné časopisy a nějakou tu odbornou knihu, která právě vyjde,“ popisuje své…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte