Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Příloha - 10 let Respektu

Respekt jasně vyčníval

Komunismus ve východní Evropě padl a tamní novináři se znovu dočkali svobody. Z vřavy, která tak vypukla, jasně vyčníval jeden z titulů: pražský týdeník Respekt, který rychle získal reputaci odvážného časopisu, který soustavně a objektivně informuje o lokálních, národních i mezinárodních událostech. Jeho nezávislost, investigativní schopnosti a srozumitelný styl ocenil magazín World Press Review cenou International Editor of the Year 1991 pro šéfredaktora Respektu Ivana Lampera. Ve svých 34 letech se tak Ivan Lamper stal nejmladším držitelem této ceny, kterou WPR, výběr nejzajímavějších článků z celého světa, každoročně uděluje za odvahu, iniciativu a schopnosti v šíření svobody tisku a příslušné odpovědnosti, za obranu lidských práv a výjimečnou novinářskou profesionalitu. Vedení Wolrd Press Review ocenilo rozhodnutí Respektu oddělovat fakta od názorů v době, kdy většina východoevropských novinářů vystupovala otevřeně stranicky a předpojatě. Obdivuhodná byla rovněž úroveň investigativních reportáží o korupci a zneužívání moci, stejně jako o všeobecně opomíjených skupinách, např. o postižených lidech nebo homosexuální komunitě. Lamper se žurnalistice začal věnovat již v osmdesátých letech; v roce 1985 spoluzaložil undergroundový kulturní čtvrtletník Revolver Revue a v roce 1989 pak Informační servis, který se jen o pět měsíců později změnil v Respekt. Lamper se po určitou dobu účastnil práce ve vedení Občanského fóra - Respekt proto u některých lidí nevyhnutelně získal…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte