Kdo v pátek sledoval televizní zprávy a vystoupení poslance Zaorálka (ČSSD), musel si myslet, že se ocitl v Severním Irsku či Izraeli. Máme jednat s teroristy? Máme s nimi jednat dříve, než složí zbraně? Taková otázka měla a má smysl v Belfastu. Máme jednat s teroristy dříve, než se zřeknou svého požadavku na likvidaci naší země? Taková otázka měla a má smysl v Jeruzalémě. Ale proč bychom my neměli diskutovat s Franzem Neubauerem? Odmítá snad složit zbraně? Vložil snad do sudetoněmecké charty požadavek likvidace „české entity v prostoru Böhmen und Mähren“?

Sociální demokraté spustili mohutnou ofenzivu proti účasti Franze Neubauera v Koordinační radě česko-německého Diskusního fóra: Neubauer byl od začátku proti česko-německé deklaraci, tak proč by se podílel na jejích výsledcích? Zemanova strana chce být papežštější než papež, ale přitom zapomíná, jak to v životě chodí. I Benjamin Netanjahu byl od počátku proti palestinské autonomii, když se však stal premiérem, podal ruku Arafátovi a jeho vláda převzala závazky dohod z Osla. Česká sociální demokracie ovšem nenechává nic náhodě. Podle svého oficiálního stanoviska „nebude moci nést odpovědnost za plnění česko-německé deklarace“.

Proč ale nediskutovat s Neubauerem? Uslyšíme nepříjemné věci, on od nás taky. Nepříjemné věci se prostě musí vyříkat, jen tak se z nepřítele může stát partner. Nebo taky nemusí, ale jinak než debatou to nezjistíme. Občas se hovoří o české neochotě k uvažování „něco za něco“, jinými…

07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte