Nikdy jsme neporušili žádný zákon

Je tomu bezmála tři roky, co vyšel v týdeníku Respekt první ze série článků věnovaných společnosti Motoinvest a jejím obchodním aktivitám. Přímým důsledkem těchto článků bylo několik žalob podaných na Respekt a jeho šéfredaktora mnou, ing. Pavlem Tykačem i Motoinvestem.Podívejme se, jak to dnes vypadá s jednotlivými případy, o kterých Respekt psal:

1. Kauza Kreditní banka PlzeňVyšetřovací komise parlamentu zabývající se krachem Kreditní banky ve svém závěru jednoznačně konstatovala, že obchody se společností Motoinvest banku nijak nepoškodily. Člověk, který toho dnes ví o bance nejvíc, její likvidátor, několikrát písemně sdělil policii totéž. Stejný je i názor auditora banky. Policejní vyšetřování dosud probíhá, přičemž původní policejní tým byl rozpuštěn, a kdysi tak široce medializovanému případu „opčních smluv za tři miliardy korun“ se věnuje jediný vyšetřovatel, který řeší i řadu jiných případů. Jeho snaha tuto kauzu ukončit naráží na odpor několika lidí na státním zastupitelství, kteří by museli veřejně přiznat, že v tomto případě nedošlo ke spáchání žádného trestného činu.Reálným výsledkem je, že několik nevinných lidí strávilo řadu týdnů ve vazbě, jejich jména byla veřejně poškozena a dosud nebyla očištěna. Muž, který celou kauzu mediálně rozběhl, byl pro svůj „odvážný“ postup povýšen a svoji funkci zastává dodnes.

2. Kauza AgrobankaZ mnoha podaných trestních oznámení na celou řadu osob jsem já jediný,…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte