Tisíce lidí v Čechách a na Moravě se od poloviny loňského roku staly vědomými či nevědomými oběťmi pyramidové hry Skyline. Vklady českých obyvatel devastují i jiné podobné hry, ale právě o pozadí této se podařilo získat řadu pozoruhodných informací. Pyramidová hra Skyline se v České republice objevila někdy v polovině loňského roku. Už předtím stovky lidí z okolí česko-polské hranice jezdily za hrou do Polska. Do východních Čech, na Šumpersko a Karvinsko se hra přesunula těsně po katastrofálních povodních. Její organizátory pravděpodobně přilákaly peníze, které postižení získali od státu za zničené domovy.

Formy, jakými se finanční letadla svým „klientům“ dnes prezentují, jsou stále rafinovanější, přestože jejich podstata zůstává stejná. Hra se zpravidla otevírá velkolepou pětihodinovou šou se zpěvem „hymny“ opěvující Skyline, nacvičenými potlesky a vyprávěním většinou smyšlených osobních příběhů o neuvěřitelném zbohatnutí. Smyslem je přitom jediné - přimět nováčky k tomu, aby do Skyline vložili 1400 dolarů a své peníze odeslali na adresu P. O. Boxu ve Švýcarsku. Teprve poté, co se jim podaří přesvědčit další tři lidi, aby obětovali stejnou částku, dostanou své peníze zpět. Každý, koho svedou navíc, se pak stane jedním ze stupínků k vysněnému bohatství.

Návnada pro důvěřivce

I když značná část účastníků hry přišla o své úspory, sjíždějí se stále ještě stovky hráčů z celé republiky do východočeských Králíků, Horní Suché u Havířova, Vyškova,…

38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte