Advokátnímu koncipientovi Josefu Douchovi dnes patří jeden malý kamrlík v advokátní kanceláři Teryngel - Strnadová na pražské periferii Chodov. Pokud se ovšem sociálním demokratům splní sen o vítězství v červnových volbách, dostane asi bývalý detektiv Doucha podstatně rozlehlejší pracovnu. ČSSD už totiž naznačila, že s ním počítá do funkce policejního prezidenta.

Vždycky jsem narážel

O Douchovi coby možném policejním šéfovi se v Zemanově straně mluví už delší dobu. „Je to jedna z možných variant,“ připouští šéf poslanců ČSSD Stanislav Gross. Samotného Douchu, dlouholetého policistu, v letech 1993–94 druhého muže kriminálky a později šéfa středočeských vyšetřovatelů, prý „všechny ty spekulace moc netěší“ a koneckonců nové místo mu prý zatím nikdo z ČSSD ani přímo nenabídl. „Čekají mě letos advokátní zkoušky a jít na takový post by pro mě znamenalo trochu hazard,“ říká urostlý padesátník v károvaném saku pod fotografiemi a diplomy připomínajícími jeho výcvikový kurz v USA. „Takovou funkci bych mohl přijmout pouze za podmínky, že by moje představy o policejní práci ladily s plány mých případných nadřízených i okolí. Ve své praxi jsem zatím vždycky na nadřízené narážel.“ Zatímco Douchovy spory s normalizačním vedením Veřejné bezpečnosti nejsou známy, nesoulad s polistopadovými šéfy rezortu jej donutil policejní řady po sedmadvaceti letech opustit.Stalo se tak předloni na podzim a sociální demokraté si jej od té doby zafixovali jako ideální obraz …

12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte