Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Správný český tým

„Lidé jsou k sobě slušní, a dokonce v sobě objevili vlastenectví,“ vítal minulé úterý Václav Havel na své zahradě hokejové reprezentanty z Nagana. Výsledky zdejšího národního vzepětí během vítězného tažení Haška a spol. jsou skutečně nepřehlédnutelné: zavražděná romská žena ve Vrchlabí, o život bojující student práv v Brně a útok na osmnáctiletého romského mladíka, kterého v Brně napadli hokejoví fanoušci oslavující vítězné nedělní finále.

Pět vlastenců s mirindou

Smrt Heleny Bihariové, zbité a pak utopené ve vlnách Labe, si česká veřejnost bez problémů opět zařadila do zavedené škatulky „romsko-skinheadských konfliktů“, se kterými slušný Čech nemá koneckonců nic společného. O pár dní později se ale věci zkomplikovaly: v noci z pátka na sobotu 21. února se terčem holohlavých násilníků stal čistočistý „běloch“, třiadvacetiletý student práv Adam Sigmund. S pětičlennou skupinou skinů se setkal v autobuse mířícím z centra k největšímu brněnskému sídlišti Lesná. Holé lebky si krátily cestu svou oblíbenou zábavou - hlučným hajlováním. Poté, co je slovně napomenul asi pětatřicetiletý cestující, skini sice na chvíli zmlkli, ale pak si k dalším hrátkám vybrali studenta. Protože Adam Sigmund neměl právě pochopení pro skinheadský požadavek, aby je okamžitě pustil sednout, jeden ze skinů jej chytil pod krkem a výzvu opakoval. Mladý student se ale nedal, vytáhl z kapsy slzný plyn a začal se bránit. To skiny rozzuřilo k nepříčetnosti: po několika ranách a…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte