Zdá se, že úřady jsou konečně rozhodnuty zlomit moc nebezpečné agresivní sekty - pražských taxikářů. Pokud se to povede, zažijí obyvatelé a návštěvníci českého hlavního města konec jednoho dlouhého experimentu. Praha totiž jako snad jediná metropole civilizovaného světa před lety bez odporu dovolila, aby její ulice obsadily gangy automobilových násilníků a zlodějů. Naši odulí, arogantní „drožkaři“ se stali mezinárodně známou atrakcí a mávnout si v Praze na taxík se změnilo v riskantní, dobrodružný čin. Letos v září vysvitla po dlouhém čase naděje, že by tato pověst mohla postupně zmizet. Je ostatně nejvyšší čas, neboť ostudná situace v pražské taxislužbě dosáhla takových rozměrů, že se jí začal zabývat dokonce i předseda vlády.

Ledy se hnuly

V polovině září dostal pražský primátor Jan Koukal rozhořčený dopis z USA. Skupina slavných krajanů v čele s režisérem Milošem Formanem si mu stěžovala na své špatné zkušenosti se zlodějstvím a sprostotou pražských taxikářů, jejichž pověst prý už dávno získala rysy mezinárodní ostudy. O necelý týden později se Koukal v této věci sešel s premiérem Klausem a ministrem financí Ivanem Pilipem. První hmatatelný výsledek humbuku kolem pražských taxíků na sebe nenechal dlouho čekat: poslední zářijový čtvrtek vydalo ministerstvo financí výměr, podle kterého mohou od října obce začít opět určovat maximální ceny jízdného. Vzápětí poté přišel Koukal coby senátor s dalším úderem proti šusťákovým gaunerům: navrhl, aby…

41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte