Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Každý dobrý skutek bude po právu potrestán

Téměř dva a půl roku chyběl v úsměvu Evy Zachové (19) přední horní zub. Přišla o něj jedné únorové noci ve stanici pražského metra Malostranská poté, co se neuváženě snažila pomoci člověku právě bitému pro zábavu partou holých lebek. Jeden ze skinů tehdy Evin nedostatek smyslu pro chlapskou legraci ohodnotil kopem do obličeje. Stopy po něm zmizely až minulé úterý. Tzv. zinkový implantát, který je podle názoru lékařů vzhledem k dívčině věku nejvhodnější náhradou, ovšem nepatří k levným záležitostem. Na setkání s pouličním násilím skinheads tak Eva Zachová doplatila dvakrát: vedle zranění a utrženého šoku bude muset zaplatit za opravené zuby deset tisíc korun. Pachatele útoku, na nichž by bylo možné vymáhat škodu, totiž policie nikdy nenašla. A i kdyby se jí to podařilo, neměli by se násilníci příliš čeho bát. Podle komisaře Macourka, který případ vyšetřoval, totiž není možné jejich chování nějak ostřeji postihnout. „Kdyby u nás nebyli zubaři, šlo by o trestný čin ublížení na zdraví. Vzhledem k tomu, že se vyražené zuby dají spravit, je to jen přestupek,“ prohlásil už před dvěma lety Macourek.Ve snaze získat alespoň částečnou finanční náhradu oběhala Evina matka podle vlastních slov kdejaký úřad - od Všeobecné zdravotní pojišťovny po odbor péče o rodinu. „Evina normální pojistka se na ,nadstandardní` péči nevztahuje a případy, jako byl ten její, pojišťovna nemá v žádných tabulkách. Všude jen krčili rameny, že mi nemůžou pomoci,“ rekapituluje svou anabázi paní Zachová.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.