Minulý týden

Minulý týden

Ekonomičtí ministři se na své pravidelné schůzce nedohodli o přídavcích na děti. Na celém území státu padal sníh a vanul severák. Uběhlo 403 let od narození Jana Amose Komenského. Česká republika se na jeden měsíc stala předsedkyní Rady bezpečnosti OSN. Při pokusu o vydírání majitele restaurantu se v Jablonci nad Nisou omylem vzájemně postřelili dva členové ukrajinské mafie. Všeobecná zdravotní pojišťovna odmítla nadále hradit porody slovenských občanek v českých nemocnicích. Ministr zdravotnictví Luděk Rubáš odjel na přednáškové turné do Itálie. Pod heslem „Falbr - táta pracujících“ demonstrovalo na Staroměstském náměstí několik desítek tisíc členů Českomoravské odborové centrály za zvolení Richarda Falbra prezidentem republiky. Podražily felicie. Fotbalový klub Sparta Praha počtvrté během jedné sezóny vyměnil trenéra. Vysláním mladé misionářky do Pákistánu se česká bratrská církev připojila k celosvětové křesťanské akci Operace Mobilizace. Spisovatel Ludvík Vaculík vyzval v televizním projevu evropské státy, aby skoncovaly se solidaritou vůči britskému romanopisci Salmanu Rushdiemu. Měl si své urážky muslimského lidu rozmyslet, řekl Vaculík o svém kolegovi, který se už šest let skrývá před Íránem placenými teroristy. Krádeží 167 kusů potrubí vyřadili neznámí zloději vodovod v Pernštejně. V zoo safari Dvůr Králové se narodilo mládě vzácné opice guerézy angolské.

Společnost Omnipol dostala od Ministerstva zahraničí licenci k vývozu vojenských raket GRAD…

14.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

14.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2073

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte