Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovory

Nový světový řád neexistuje

Nový světový řád neexistuje

říká americký politolog Kim Holmes

Kim Holmes je viceprezidentem významné politologické instituce se sídlem ve Washingtonu, The Heritage Foundation. Tento „mozkový tank“ se zabývá analýzami domácí i zahraniční politiky a Kim Holmes odpovídá za celou zahraniční sekci - včetně obranné politiky, národní bezpečnosti a obchodu. O zaměření The Heritage Foundation sám říká: „Zakládáme si na přesnosti a objektivitě svých analýz, nicméně hájíme určité zásady, kterým se ve Spojených státech říká konzervativní - svobodu, demokracii, silnou národní obranu, svobodný obchod a americké angažmá ve světovém dění.“ Kim Holmes se narodil roku 1952 v Ashlandu (Kentucky). VJroce 1974 přišel do Washingtonu, kde získal akademické hodnosti (MA a PhD) v oboru evropské dějiny. Několik let strávil v Německu, kde psal disertaci o moderní německé historii, a od počátku osmdesátých let se zabýval Severoatlantickou obrannou aliancí. Do The Heritage Foundation nastoupil v roce 1985 jako analytik orientovaný na obrannou politiku a před dvěma lety byl jmenován do nynější funkce. Prahu navštívil při příležitosti schůzky skupiny Windsor Group a na pozvání klubu Mediator.

Na Západě se občas ozývá nostalgie po bezpečí rozděleného světa studené války - starých zlatých časech, kdy bylo vše přehledné a jasné. Svědčí o tom mimo jiné Brzezinského kniha „Out of Control“. Myslíte si, že lze nynější „nekontrolovaný“ svět učinit bezpečnějším, než byl ten …

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte