Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Na kapitálovém trhu stále mrtvo

Na kapitálovém trhu stále mrtvo

Kursy většiny akcií opět klesly

Kapitálový trh České republiky se stále nachází v depresi. Toto konstatování se musí objevit na začátku každého hodnocení výsledků obchodování za uplynulý týden či čtrnáct dní. Na celkový pokles kursů akcií jsme si již zvykli, oproti předcházejícímu období se však zdá, že se deprese prohlubuje a zrychluje. Svědčí o tom i vývoj oficiálního indexu pražské burzy, který odráží vývoj kursů padesáti nejdůležitějších podniků. Jestliže jeho hodnota předminulé úterý dosahovala 783,7 bodu (výchozí hodnota byla nastavena na 1 000 bodů), pak po čtvrtečním obchodování (2. června) činila jen 667,8 bodu. Za dva týdny tedy došlo k poklesu o plných 14,79 procenta. Příznivé zprávy neudává ani statistika objemů obchodů. Na centrálním trhu, na kterém se tvoří kursy jednotlivých akcií, obligací a podílových listů, se objemy v průměru pohybují kolem 55 miliónů korun. Nejlepšího výsledku bylo dosaženo při obchodování 24. května, kdy se objem přehoupl přes 60 miliónů, nejhoršího ovšem téměř vzápětí, v pondělí 30. května, kdy se na centrálním trhu zobchodovaly cenné papíry za pouhých 44,6 miliónu korun. Neveselou bilanci nevylepšují příliš ani přímé obchody, které za posledních 14 dní, kdy proběhlo šest obchodování, třikrát nepřekročily hranici 200 miliónů.

Vražedná daň

Všeobecný pokles kursů se nevyhnul ani akciím, které poprvé vstoupily na kapitálový trh. Za normálních okolností přitom vstup na…

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte