Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Korupční případ Pithart-Král půjde znovu před soud

Korupční případ Pithart-Král půjde znovu před soud

Prokuratura a korunní svědek procesu zpochybňují osvobozující rozsudek

Minulý čtvrtek začal Městský soud v Praze projednávat odvolání prokurátora v případu Pithart-Král. Po krátkém jednání zrušil tři měsíce starý osvobozující rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 a případ vrátil k novému projednání. Letos v květnu totiž soud pod vedením JUDr.Podlipné nečekaně rozhodl, že se bývalý ředitel Agrobanky ing.Jan Král ve skutečnosti nepokoušel podplatit českého premiéra Petra Pitharta. Nejlépe zdokumentovaný korupční skandál polistopadové éry se tak vrací před tentýž senát, který o něm už jednou rozhodl.

Jasný případ

Připomeňme si nejprve ve zkratce, o co v celém případu jde. V srpnu roku 1991 nabídl (písemně) tehdejší ředitel Agrobanky J.Král tehdejšímu předsedovi české vlády Petru Pithartovi milión korun, pokud vláda bance přidělí uvolněnou budovu KNV ve Zborovské ulici v Praze 5. Pithart věc okamžitě oznámil policii. Ta na další jednání s Králem vyslala pracovníka tajné služby, který se vydával za premiérova důvěrníka. Oba muži se sešli dvakrát. Král nejprve policejnímu agentovi předal vlastnoručně napsaný lístek s textem Zborovská se bude projednávat ve vládě - máme eminentní zájem - věc je z naší strany připravena, potřebujeme podporu p.P - výrazná možnost profitu, a později ještě další dokument podobného znění.Vše se tedy zdálo jasné a policie Jana Krále zatkla. Po krátkém vyšetřování (Král…

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte