Jak chválit Václava Klause

Doba přeje suverénním politikům

Když se řekne vláda - znamená to Václav Klaus. Když se řekne ODS - opět Klaus. Reforma - Klaus. Vznik České republiky - Klaus. A samotná Česká republika - jistě, je tu vedle Václava Klause ještě Václav Havel, ostražitě sledován Klausem.Není divu, že český premiér je snad nejméně kritizovaným politikem v Evropě. To, co si naložil na záda, mu poskytuje téměř dokonalou imunitu. Až na drobné výjimky jsou domácí novináři státotvorně frustrováni skutečností, že za kritiku toho kterého konkrétního Klausova kroku mohou být nařčeni z kritiky českého státu, vlády nebo reformy, se kterou většinou spojují svoji budoucnost. A co je asi nejhorší - za kritiku toho kterého konkrétního premiérova rozhodnutí či výroku mohou být nařčeni z kritiky Václava Klause.

Nespravedlivá kritika

Když občas, tak říkajíc symbolicky, přece jen zazní na adresu premiéra kritické „slůvko či slovíčko“, okamžitě následují televizní šoty, v nichž si přepracovaný předseda vlády stěžuje na nepřízeň tisku, přehlížejícího jeho úspěchy. Většina novinářů pak následkem jeho monologů na téma nedostatečné publicity (pronášených ovšem v ideálních vysílacích časech a v nejsledovanějších médiích) ztrácí chuť k diskusi. Sedmá velmoc si však nezaslouží výtku pouze za to, že nejsilnějšího muže kontroluje formou dobrosrdečných připomínek, skromných doporučení či nenápadných vzkazů, ale i za to, že tato občasná kritika je k premiérovi…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte