Přes Československo na Západ

Cizinecká policie nepotvrdila informaci o bundeswehru na čs.-německých hranicích

Problém nelegálních uprchlíků však zůstává na pořadu dne

Předminulý týden se ve zpravodajství Čs.televize objevila zpráva, že v nejbližších týdnech německé úřady posílí ochranu své hranice s Polskem a ČSFR jednotkami bundeswehru.Bonnská vláda tak prý reaguje na příliv nelegálních přistěhovalců, především ze zemí bývalé Jugoslávie. Podle hrubých odhadů totiž jen letos přešlo naši a polskou hranici s Německem ilegálně 150 - 200 tisíc lidí. Dvacet tisíc z nich pohraniční stráž v NSR zadržela.Československá Cizinecká policie informaci Čs.televize i bundeswehru nepotvrdila. Podle vyjádření jejích pracovníků by však stejně nešlo o nic senzačního, protože na zvýšení ochrany hranic se už vloni dohodli evropští ministři vnitra.Pro ČSFR, respektive pro vznikající český stát, však opatření německých úřadů - byť „renesanční“ a plánovaná - mohou mít neblahé důsledky. Dodnes totiž u nás nemáme vypracovaný postup, jak naložit s cizinci, které jiné státy vrátí na naše území. Český ministr vnitra Jan Ruml by měl sice do konce roku připravit návrh řešení, na problém tzv. ilegálů však dosud připravované dohody mezi ČR a SR nepamatují.

Schengenská dohoda

Ilegální přistěhovalci sužují západní Evropu již řadu let. Vracet uprchlíky zpět do jejich vlasti tak, aby to nebylo v rozporu se základními lidskými právy, není jednoduché. Většina států…

v49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte