Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Do jednoho roku

Do jednoho roku

říká o stažení ruských vojsk Vytautas Landsbergis, předseda Nejvyšší rady Litevské republiky

Letošní červnové referendum jasně podpořilo požadavek, aby ruská vojska odešla z Litvy do konce roku. Litevsko-ruská dohoda z 8.září však stanoví termín konec srpna 1993. Považujete to za úspěch?Dohoda o stažení vojsk bývalého Sovětského svazu rozhodně znamená velký úspěch a je oceňována v celém světě. Původně jsme doufali, že se jednotky začnou stahovat od letošního ledna. Ale i tak se naplňují naše předpoklady: vojska odejdou během jednoho roku, počínaje ovšem dnem podpisu smlouvy. K dosažení této dohody nám referendum velice pomohlo.

Společný baltský trh

Někteří lotyšští a estonští politici kritizovali smlouvu jako separátní krok Litvy, který nebyl koordinován s dalšími dvěma baltskými republikami. Jak se stavíte k těmto hlasům?Neslyšel jsem od lotyšských ani estonských politiků žádné kritické připomínky v tomto smyslu. Před nedávnem se setkali představitelé baltských republik a přijali dokument vysoce oceňující litevsko-ruskou smlouvu. Toto prohlášení vyjadřuje naději, že Lotyšsko a Estonsko brzy uzavřou s Ruskem podobné dohody. Jsem přesvědčen, že úspěch jednoho ze tří baltských států usnadní i dalším dvěma dosažení něčeho podobného. Problémy ovšem činí některé reakční síly v Rusku, které se postavily již proti naší smlouvě s Ruskem a nechtějí připustit, aby se stala příkladem pro dohodu s Estonskem a Lotyšskem.Máte-li před…

v43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte