Reálná šance liberálů

Ve Velké Británii vyhlášeny parlamentní volby

Británie se připravuje na možnost nerozhodného parlamentu, koaliční vlády a snad i změny volebního systému z čistě většinového na určitou formu poměrného zastoupení, v němž by hrála trvalou úlohu třetí politická strana. Průzkumy veřejného mínění už několik měsíců naznačují, že skóre obou hlavních protagonistů - konzervativců a labouristů - se pohybuje kolem 40%. Na tomto stavu nic nezměnil ani nový vládní rozpočet, který snížil daně u nejnižších příjmů z 25 na 20%, ani volební manifesty všech stran.

Větší moc občanům

Konzervativci, kteří stále doufají, že mají naději vyhrát páté volební období, plánují další snižování daní z příjmu a jejich nahrazování nepřímými daněmi z nákupu. V podnikatelské sféře chtějí založit vládou podporovanou službu Enterprise Sevices, která bude pomáhat při modernizaci malých a středních podniků. Chystají další privatizaci státního sektoru, například dopravy a uhelných dolů. V ES budou prosazovat jeho rozšíření na 17 členů, včetně Československa, Maďarska a Polska, do roku 2000. V obraně plánují uchovat jaderný potenciál a usilovat o těsnější koordinaci evropské obrany, o založení společné evropské jednotky rychlého nasazení.Ve zdravotnictví konzervativci hodlají zvýšit subvence, ale i zefektivnit administrativu a řízení. O to budou usilovat i v sociálních službách: aby se větší část rozpočtu dostala lidem s nejnižšími příjmy, invalidům,…

v12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte