Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Proč odešel primátor Kořán

Proč odešel primátor Kořán

Politikaření kolem pražské radnice

Nesmírně komplikovaný propletenec, kde se prolínají osobní konflikty, kritika za nedostatečnou výměnu předlistopadového personálu i za špatně fungující instituci, mizerné předpisy a zákony, hospodářská aféra, lokální politikaření kamuflované i naopak zesilované přetahováním mezi stranami a hlavně nedostatek politické kultury: to je obrázek pražské radnice a pozadí výměny jejího primátora Jaroslava Kořána. Jak se dobrat podstaty? „Nikdo vám neřekne celou pravdu,“ varuje jeden radní.S odvoláním J.Kořána jako by končilo na Mariánském náměstí polistopadové období, kdy charisma jednotlivce převažovalo nad týmovým, plánovitým postupem. Charisma, jehož síla může přitahovat, ale po určité době také vyvolat vzpouru. Přicházejí síly méně oslnivé, technokraté, systematici, kteří se opírají víc o stranické zázemí. Předzvěst změn, jaké lze očekávat po volbách?

„Silná osobnost“ či „parní válec“

J.Kořán byl to, čemu se eufemisticky říká „silná osobnost“. Nebo tvrději „parní válec“. Měl svou vyhraněnou představu, vlastní tým spolupracovníků; poslancům a radním byl tak trochu Otcem, který je z výše své autority, o níž není dáno pochybovat, jednou pokárá, jindy poplácá po ramenou.Praha není továrna na soustruhy ani panelákové sídliště, ale jemný, komplikovaný, tajemný a velmi poetický organismus. Nedávný primátor tohle přesně cítil a zdánlivě detailními změnami se mu za rok podařilo Prahu…

v38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte