Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Týden v ČNR

Týdenní přehled dění v ČNR.

• Ani v týdnu od 6. do 10.dubna se poslancům České národní rady nepodařilo dokončit program 18.schůze ČNR, která začala 23.dubna. Přesto poslance neodradily neprojednané body od toho, aby se jich ještě na návrh z pléna pro tuto schůzi pár přidalo. Plénum jednalo 7. a 8.dubna a k velké úlevě poslanců-lékařů se podařilo po celodenním středečním jednání schválit (86 hlasy) návrh skupiny poslanců ČNR na vydání zákona o české lékařské komoře, české stomatologické komoře a české lékárnické komoře.

• Zpočátku to vypadalo, že bude diskuse přerušena a předloha návrhu vrácena do výboru. K tomu určitě přispěl hodinový diskusní příspěvek Jiřího Payneho (ODS), který navrhoval krátký a co nejobecnější zákon, na jehož základě by vznikly komory chránící především zájmy lékařů. Jeho nepřehledný příspěvek s 42 pozměňovacími návrhy ovšem ve finále příliš příznivců nezískal. Řadu poslanců udivilo, že zrovna Jiří Payne, který je členem výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, vznáší na plénu takové množství připomínek. Když odpověděl kladně na dotaz, zda své návrhy vznášel i na schůzi výboru, oznámila plénu jeho kolegyně z výboru Lenka Šepsová (ODS), že Jiří Payne odešel ze schůze výboru o tři hodiny dříve, než skončilo jednání k návrhu zákona o komorách. Jiří Payne se nenechal přesvědčit ani některými svými kolegy z klubu OF-ODS, aby se svým příspěvkem nevystupoval, a tak značnou měrou přispěl k tomu, že jeden jediný, nepříliš rozsáhlý zákon, projednávala ČNR v…

v19.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte