V jaké funkci jste pracoval dříve? Bylo pro Vás těžké přijmout křeslo ministra vnitra?

Před nástupem do nynější funkce jsem pracoval od roku 1986 jako předseda ONV ve Vyškově. Jinak jsem dlouhodobým zaměstnancem ČSAD. Na rozhodování nebylo příliš času. Musím říct, že bylo těžké tuto práci přijmout, ovšem mnohem těžší a náročnější je tuto práci vykonávat.

České ministerstvo vnitra má na starosti i civilní sektor. Chtěl bych se však věnovat problémům Veřejné bezpečnosti. Jaká je situace v této ozbrojené složce?

Myslím si, že bychom měli věnovat trochu místa i civilnímu sektoru, protože celá řada občanů má pod slovem „vnitro“ představu pouze o bezpečnostním úseku, a tím pádem má zkreslený pohled na pracovníky civilního sektoru. Za necelého půl roku, kdy vykonávám funkci ministra, jsem měl možnost poznat, že situace VB je složitá. Na tom jsme se shodli i s mým slovenským kolegou panem Mečiarem. V každém případě se formy a metody práce VB musí přizpůsobit novým společenským podmínkám. Jde i o to, že prestiž VB citelně utrpěla. Někteří příslušníci odešli po 17.listopadu sami a další budou muset odejít po prověrkách. VB pracuje ve staré a dnes už nevyhovující organizační struktuře. Máme připravena opatření, která jsou v současné době předložena k diskusi. Potěšitelné je, že v některých krajích roste zájem o službu u policie. Veřejnost policii kritizuje za laxní přístup k řešení trestné činnosti. Jaký je Váš názor?

S tímto názorem plně…

v08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte