Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Prezidentovy návrhy

Poslanci českého sněmu považují vnitropolitickou situaci po přijetí kompetenčního zákona za dostatečně stabilizovanou.

Poslanci českého sněmu považují vnitropolitickou situaci po přijetí kompetenčního zákona za dostatečně stabilizovanou. Předsednictvo České národní rady proto s příslušným odůvodněním zaslalo Federálnímu shromáždění písemnou žádost o odklad připomínkových řízení ve věci prezidentových návrhů ústavních zákonů o celonárodním referendu a o Ústavním soudu ČSFR.

Tato zpráva mě vyděsila. Předseda parlamentu Dubček nevzal ve vystoupení, jež na prezidentovu řeč bezprostředně navazovalo, iniciativu hlavy státu v úvahu. Parlament pak podstoupil riziko projednávání kompetenčního zákona, aniž by byl pojištěn proti případnému konfliktu. A nyní se dočítám, že situace je dostatečně stabilizovaná. Žiji nejspíš v jiném státě a na jiné planetě.

Starý režim zaniká a nový se v krizích rodí. Jsme na samotném začátku. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že špatné svědomí, nejistota, nedostatek představivosti a troufalé ambice vytvářejí podmínky pro zrod „masové“ nedůvěry, založené na předsudcích o Rómech, Slovácích, Češích, Maďarech, Němcích, starých i nových strukturách, o šéfech, komisích, výborech, radách, sousedech atd. Prostě o všech, kteří za to mohou. V takových chaotických poměrech se hroutí komunikace i morální zábrany. Následek: eskalace konfliktů a úpadek jakékoli autority. Politická scéna podniku, obce, ale též republiky a státu se proměňují - zpočátku téměř neznatelně - v arénu, kde spolu bojuje stále více zájmových seskupení. Jestliže přestávají ve velkém platit…

v41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte