Šéfredaktorovi Reflexu

Vážený pane šéfredaktore,

ve 27.čísle Vašeho časopisu jste publikoval rozhovor R.Sarvaše s panem A.I.Simmonem, v němž napadl celou řadu osob. Mne konkrétně z „bývalého členství v KSČ“, z „důvěrné spolupráce s ministerstvem vnitra“ a z toho, že jsem ho „žádal“, aby této instituci dodával počítače. Dovolte, abych Vás v této souvislosti seznámil se základními fakty:

1. V KSČ jsem nikdy nebyl.

2. S ministerstvem vnitra jsem nikdy důvěrně ani jinak nespolupracoval.

3. Za KC OF jsem spolu s ministerstvem obchodu a kanceláří pražského primátora pomáhal řešit kritickou situaci pasové kontroly na ruzyňském letišti. Úředníci nebyli s to zvládnout enormní vzrůst provozu na úrovni, která by splňovala elementární civilizovaný standard a zároveň zaručila, že se pražské letiště nestane tranzitem obchodu s drogami, terorem, lidmi apod. S kritickým stavem na letišti jsme se seznámili loni v prosinci, kdy jsme několik dní čekali na povolení odletu s humanitární pomocí do Rumunska.

4. Pan Simmon nabídl a slíbil, že jako reklamu své firmy pro pasovou kontrolu dodá nutné počítačové vybavení (hardware i software), zajistí jeho servis a možnost návštěvy na curyšském letišti, kde by se naši úředníci mohli seznámit s důkladným systémem kontroly. Ani v jedné z položek svůj slib nesplnil.

Nehodlám polemizovat s pomluvami pana Simmona, a to ani s tak zjevným nesmyslem, jakým je tvrzení o plánované „lustraci“ občanů na…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte