Kde jsou odborníci, kteří nás v loňském roce v bratislavské televizi několikrát přesvědčovali o dokonalosti a nezávadnosti Gabčíkova? Prozatím stálo 17 miliard. Kdo je zodpovědný za monitorovací systém DERIS pro atomovou elektrárnu Mochovce, který není k ničemu, ačkoliv stál miliardu? Kdo objednal sovětské odsiřovací zařízení pro tepelné elektrárny v hodnotě více jak miliardy, které nikdy nebylo ověřeno v praxi a nikdy nefungovalo? Kdo za další miliardu objednal letouny MIG-19? Kdo zakázal zveřejnit, že 26.4.1986 večer byla v Praze a jinde zaměřena okamžitá radioaktivita tisíckrát větší, než je přístupná? Odpověď na dlouhou řadu otázek je stále stejná: nikdo.

Z období nejtužšího komunistického teroru v padesátých letech se svobody dožilo jen málo tehdejších obětí. Očekává se soudní rehabilitace, která snad tuto smutnou kapitolu našich dějin uzavře. Co se však stane s inspirátory a vykonavateli zla? Jedni bezprávně umírali a dodnes umírají na následky prožitého utrpení, žijí blízko hranice existenčního minima. Ti druzí vše přečkali bez úhony. Přestože vypadají jako normální lidé, lpí na nich krev, slzy, bezpráví, násilí, zločiny proti lidskosti. Žijí v nesrovnatelně lepších podmínkách a ještě mají tu drzost odvolávat se v televizi při jmenování do funkce na minulé zkušenosti, které jim nyní na novém postu „pomohou“.

Jeden z mnoha, dr.Mirko Huleja, se letos stal náčelníkem sboru nápravné výchovy. Nevadilo, že v padesátých letech v Plzni odsuzoval lidi v…

v33.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte