Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Ministr, předseda.

Minulou sobotu 13.října se sešel jako každý měsíc Sněm OF. Většinu času věnoval (nejdřív klidně, potom už rozvášněně, tlučením do stolů, dupotem a občasnými výkřiky) volbě svého předsedy. Proč předsedy, kterého zatím OF nemělo, a proč právě teď?

Minulou sobotu 13.října se sešel jako každý měsíc Sněm OF. Většinu času věnoval (nejdřív klidně, potom už rozvášněně, tlučením do stolů, dupotem a občasnými výkřiky) volbě svého předsedy. Proč předsedy, kterého zatím OF nemělo, a proč právě teď? Fórum už delší dobu nejasně pociťuje nutnost mít ve svém čele reprezentativní postavu, mít někoho, kdo by byl schopen prosadit u vlád a dalších středisek moci závazné stanovisko OF, kdo by Fóru vůbec zajistil výraznější a jednotnější politické vedení. A proč teď? Na minulém Sněmu toto přání vyslovil prezident republiky a účastníci je vzali za své…

V sobotu tedy delegáti navrhli své kandidáty: osm lidí, z nichž tři byli ochotni kandidaturu přijmout. Šlo vesměs o osoby dávno známé, z nichž každá, až na jednu, už zaujímá nějakou vysokou veřejnou funkci. Ač představitelé z okresů tak rádi kritizují Prahu a vedení OF, ve chvíli, kdy mohou přijít s někým přímo ze středu dění OF, zase vytahují známé lidi z ústředí. Nepadlo ani jedno trochu nové jméno. Copak v krajích není jediný schopný myslitel a organizátor, který zůstal v hnutí? Proč si nikdo nevzpomněl třeba na Milana Kondra a Jana Procházku z OF ČKD Polovodiče Praha (kteří zorganizovali celou akci kolem majetku KSČ, manifestaci z minulého týdne reagující na výrok V.Mohority atd.)? Stále ta fascinace slavnými osobnostmi, nedostatek nezávislého úsudku.

Kandidaturu byli ochotni přijmout M.Palouš, jeden ze čtyř představitelů OF, ministr V.Klaus a místopředseda vlády P…

v32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte