Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Kdo vede útok proti vesnici?

Vesnice je ohrožena, vláda nerozumí zemědělství, osud zemědělců je jí lhostejný, dnešní mocipáni chtějí zničit poslední fungující odvětví našeho hospodářství. Takováto tvrzení se donekonečna opakují v propagační kampani různých organizací, které se vydávají za spasitele zemědělství a vesnice.

Vesnice je ohrožena, vláda nerozumí zemědělství, osud zemědělců je jí lhostejný, dnešní mocipáni chtějí zničit poslední fungující odvětví našeho hospodářství. Takováto tvrzení se donekonečna opakují v propagační kampani různých organizací, které se vydávají za spasitele zemědělství a vesnice. Počítá se s tím, že prostý zemědělec, zavalený prací a běžnými starostmi, se v nynější složité situaci neorientuje a uvěří polopravdám a lžím. To je samo o sobě urážka venkovského člověka, který sice nemá tak snadný přístup k informacím jako obyvatelé velkých měst, ale dovede dobře a střízlivě pozorovat a s rozvahou docházet ke správným závěrům.

Většina obyvatel vesnice ony samozvané spasitele venkova, kteří dnes farizejsky chrání zemědělství, dobře zná a ví, že především před nimi toto zemědělství potřebuje ochranu. Vypočítávat, kdo k takovým lidem patří, je zbytečné; dokonale je charakterizuje pojem funkcionářská mafie. Vědí, že letité příživnictví na poctivých zemědělcích je ohroženo, že normální poměry budou znamenat zhroucení jejich feudálních lén, která si vytvořili násilným sloučením družstev a kde za pomoci kádrováků a politických komisařů vzali lidem právo na rozhodování. Tím družstva prakticky přestala existovat a z dřívějších hospodářů se staly námezdné síly. Bylo je nutno zbavit i těch nepatrných záhumenek, jen aby jejich závislost na „pánech“ byla co největší.

Až jednou vyčíslíme škody, které tato mafie způsobila zemědělcům, půdě a české přírodě,…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte