Vážení rodiče,

reaguji na vaši žádost, kterou odesíláte na ministerstvo zdravotnictví a která byla otištěna v týdeníku Respekt, č.10. Chci se připojit se svým stanoviskem, které se bude možná lišit od oficiálního stanoviska MZd.Začátek bezohledných rozhodování byl v útoku na českou (Šulovu) vakcínu,která byla bez jakýchkoliv důkazů označena jako „slabá“. Pro lékaře, kteří se diagnostikou dětské tuberkulózy zabývají, však byla tato vlastnost (nízká reakce na tuberkulínovou zkoušku) neocenitelným pomocníkem, protože mohli snadno rozeznat, která hodnota tuberkulínové zkoušky se vztahuje k tbc onemocnění a která k reakci organismu na očkování.Protesty proti nákupu sovětské vakcíny byly marné. Rozhodli poplatní komunističtí odborníci ve vedení oboru a výrok tehdejší hlavní hygieničky se dodnes traduje: „O sovětské vakcíně se nepochybuje.“ Dnes nepochybujeme: je to vakcína silná, tvoří se po ní tuhé bolestivé vředy, rozpadá se kůže, hnisají uzliny, způsobuje i onemocnění téměř stejné jako kostní a kloubní tuberkulóza. U oslabených dětí neexistuje orgán, který by nemohl být touto vakcínou napaden.Velké množství a závažnost komplikací, převyšujících vysoko výskyt dětské tuberkulózy, vedly k dalšímu pseudologickému kroku: zkusit očkování novorozenců z několika krajů vynechat a zjistit, kolik neočkovaných dětí onemocní tuberkulózou. Tato otřesnost měla být podkladem k „vědecké“ práci, která by na autory obrátila pozornost Světové zdravotnické organizace.

v13.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte