Václav Dolejší, redaktor Seznamu Zpráv, podcast Vlevo dole

anketa_PODCAST_dolejsi01
VÁCLAV DOLEJŠÍ

Byla to vlastně úplná náhoda, když před dvěma roky Hanka Němečková, šéfka podcastů na Seznamu Zprávách, vešla do redakční kuchyňky, jestli nechceme nahrávat to naše každodenní žvanění s kolegyní Lucií Stuchlíkovou u kávovaru. Že je to prý daleko zajímavější, než když pak hlásíme na poradě, co se děje a co chystáme. Takhle vzniklo Vlevo dole.

Dodnes nevíme, jak se dá udělat dobrý podcast. Nějak jsme to neplánovali. Netušili jsme, že z bokovky dělané ve volném čase mezi psaním článků a natáčením videí se stane naše hlavní produkce. Stejně jako že se z okrajového formátu zvaného podcast stane téměř mediální mainstream.

Abych odpověděl: když nám píší naši posluchači, nejvíc si pochvalují dvě věci. 1. Uvolněnou obývákovou atmosféru. Že prý to povídání působí přirozeně a že mezi námi s Lucií funguje chemie. 2. Líbí se jim, jak jsme do politiky zažraní, chodíme do terénu bavit se s politiky, vyprávíme historky a pocity, a taky že nemachrujeme a nebojíme se říct, když něco nevíme.

Asi to funguje, protože dosud měly podcasty obvykle formát moderátor – host, ale my jsme v tlachání novinářů byli inspirací ostatním (Pečinka a Michopulos, Šídlo a Dobrovský). Jen dodávám: Pánové, chybí vám tam ženská, co je chytřejší a zábavnější než vy!

Zuzana Kašparová, projektová manažerka, podcast Vyhonit ďábla

anketa_PODCASt_Zuzana_a_Terézia
Autor: Filip Kartousek

1_obalka_jak na to
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_jak na to
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte