Kabrhelova01_jaros
Lenka Kabrhelová • Autor: Milan Jaroš

Po letech dynamické a hektické práce zahraniční zpravodajky v Rusku a USA přešla ke studiové práci při tvorbě podcastů. „Je to jen další krok. Bez dřívějších zkušeností bych témata, která zpracovávám, nebyla schopná vidět tak, jak je vidím dnes,“ říká Lenka Kabrhelová, která stojí za úspěšným projektem zpravodajského podcastu Českého rozhlasu Vinohradská 12.

Které podcasty aktuálně posloucháš? (V rozhovoru si coby bývalé kolegyně tykáme.)

Za normálních okolností doháním ty zahraniční, třeba The Daily. Ten si pouštím cestou z práce a díky časovému posunu je v tu dobu ještě poměrně nový. V rámci přípravy na nějaké téma poslouchám i to, co s ním souvisí, třeba pořady Českého rozhlasu Plus nebo Vltavy. Jinak se teď chystám na nový podcast od Serial a The New York Times, který se jmenuje Nice White Parents. Ve Spojených státech je to ohromný trhák, všichni ho poslouchají, všichni to řeší, úzce souvisí s hnutím Black Lives Matter a vůbec se situací v americké společnosti. Jsou na něj zajímavé reference, budí to velké diskuse.

O čem Nice White Parents je?

O vzdělávacím systému v USA a o tom, jak rodiče – běloši – zasáhli a zformovali různými svými kroky školství a to pak dopadalo na všechny děti, i na ty z různých menšin. Byli zkrátka schopni pootočit školský systém tak, že v současnosti není ke všem úplně spravedlivý.

No a jinak samozřejmě poslouchám…

ROZHOVORY_OBAL_final
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

ROZHOVORY_OBAL_final
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte