Co dělat v Chomutově, Sudetech hodinu z Dejvic, si snadno vygooglíte. Do adresního řádku ale zadejte taky Projekt mozaiky.cz a máte vystaráno o celodenní procházku po umění, které vznikalo v minulém století mezi panely a hnědouhelnými jámami. Určitě nevynechejte corbusierovské věžáky, kterým tu říkáme Experimenty.

Zchladit se kromě Kamencového jezera můžete v nedalekých krušnohorských rašelinových rybnících, stačí zajet nad Blatno. Stejně osvěžující účinek má kavárna na gotickém dvorku za kostelem svaté Kateřiny. Café Rouge je místem rozjímání, tříbení tvůrčích nápadů a tvoří zázemí výjimečného festivalu Obnaženi, který potvrzuje, že Chomutov je nemoc. I když jej opustíte, stejně vás to město přitáhne nazpět. Klára z Amsterdamu a Jana z pražského Žižkova tak i na letošní srpen pro své rodné město připravují skvělý taneční a divadelní program.

I klasických sudetských bizárů se tu dočkáte. Nedivte se třeba opuštěným městským lázním, dnes lokaci temných detektivek. Padesátimetrový bazén byl zavřen, aby si místní eurodotační odkloňovači postavili předražený akvapark. Pusťte si k tomu pro kontext Motorkářskou amnestii s Tondou Blaníkem.

Záleží na vás, zda tohle centrum prožijete jako uhelnou periferii, nebo překvapivě živé a inspirující místo. Doporučuji namixovat obojí, a že jste to vy, čtenářky a čtenáři Respektu, rád vám s tím pomůžu. Tak se klidně ozvěte a potkáme se na dvorku za svatou Kateřinou.

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte