Max Habanec
Max Habanec • Autor: Matěj Stránský

Skateboarding je městský sport, souvisí s architekturou i uspořádáním a vstřícností veřejných prostor. Jak si v tomto ohledu vede Praha v porovnání s jinými metropolemi?

Praha je někde na půli cesty. Má velmi příznivá místa, ale celkově je to náročné – hlavně kvůli kočičím hlavám nebo kostkám. Trápí mě, že nemůžu hodit skate pod nohy a dojet z bodu A do bodu B bez toho, abych musel přemýšlet, jak se vyhnout všem nástrahám. Přijde mi neuvěřitelné, jak strašně nekvalitní je práce v našich veřejných prostorech. Vadí mi každá spára – 99 procent chodníků v Praze není rovných, schody nesedí o desítky centimetrů. Když to porovnám třeba s Barcelonou, tam je všude nádherný povrch, který přeje skejťákům i bruslařům. Máme ale i štěstí, že v Praze jsou místa jako Letná, což je světový unikát. Je to skvělé místo pro skateboarding a obecně pro volný čas. A taky v Praze vzniká řada skateparků; ani bych je nespočítal.

Kultovním místem pražské scény je právě Stalin. Jaká místa vyhledáváte vy?

Na mě už je třeba na Stalinu moc lidí. Já vyhledávám klidnější místa, třeba skatepark ve Vysočanech, který je mezi stromy, je tam klid a člověk si tam může udělat piknik, aniž by ho někdo rušil. Zajímavý skatepark je v Čakovicích, kde je i basketbalový koš – to je spíš velká plocha, kde se dá trávit čas, nejen pro skejťáky. Na Černém Mostě je skvělý skatepark, který má i vnitřní prostor.

A co jiná…

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte