Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Rozhovor

Každý se musí soustředit

S šéfredaktorkou San Francisco Chronicle Audrey Cooper o tom, jak se neztratit v informační mlze, o kultuře inovací a jedné velké výzvě

cooper0114_PH
Audrey Cooper • Autor: The Chronicle

Kolegové popisují její povahu jako buldočí, ve svých čtyřiceti letech se stala nejmladší šéfredaktorkou velkých amerických novin. Žen, které dnes řídí v USA vlivné médium, je pět a Audrey Cooper je jednou z nich. Je veselá, ráda polemizuje a na formality si zrovna nepotrpí, když dává nohy na stůl, aby se cítila při rozhovoru pohodlněji. San Francisco Chronicle, které vede, má nakročeno stát se nejčtenějším deníkem na západním pobřeží USA.

V jednom ze svých editorialů jste nedávno napsala, že úkolem vašich novin není přinášet čtenářům, co chtějí slyšet. Jak potom chcete přežít? Nebojíte se, že vás nebude nikdo kupovat?

Ne, z toho strach nemám. Podívejte se do našeho dnešního vydání. Otiskli jsme komentář, v němž konzervativní autor kritizuje politiku předchozího prezidenta Baracka Obamy k Íránu, to oteplování vztahů, které spustil. Pozitivně naopak hodnotí politiku současného prezidenta Donald Trumpa, který razí tvrdý přístup. Naši čtenáři, skoro celá Kalifornie, byli proti Trumpovi. Od rána jsem dostala stovky e-mailů, lidé v nich psali, že to je šílený názor. Vedu s nimi o tom debatu, na vše se snažím odpovídat.

Čtenáři vám po podobných článcích neodhlašují předplatné?

Kdybychom se stali hlasem extrémní pravice, mluvili jako Donald Trump, pak ano, pak by asi od nás utíkali. Můj cíl každopádně je, aby si lidé v našich novinách alespoň jednou za týden přečetli něco, s čím nesouhlasí.…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obal dezinformace-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte