cooper0114_PH
Audrey Cooper • Autor: The Chronicle

Kolegové popisují její povahu jako buldočí, ve svých čtyřiceti letech se stala nejmladší šéfredaktorkou velkých amerických novin. Žen, které dnes řídí v USA vlivné médium, je pět a Audrey Cooper je jednou z nich. Je veselá, ráda polemizuje a na formality si zrovna nepotrpí, když dává nohy na stůl, aby se cítila při rozhovoru pohodlněji. San Francisco Chronicle, které vede, má nakročeno stát se nejčtenějším deníkem na západním pobřeží USA.

V jednom ze svých editorialů jste nedávno napsala, že úkolem vašich novin není přinášet čtenářům, co chtějí slyšet. Jak potom chcete přežít? Nebojíte se, že vás nebude nikdo kupovat?

Ne, z toho strach nemám. Podívejte se do našeho dnešního vydání. Otiskli jsme komentář, v němž konzervativní autor kritizuje politiku předchozího prezidenta Baracka Obamy k Íránu, to oteplování vztahů, které spustil. Pozitivně naopak hodnotí politiku současného prezidenta Donald Trumpa, který razí tvrdý přístup. Naši čtenáři, skoro celá Kalifornie, byli proti Trumpovi. Od rána jsem dostala stovky e-mailů, lidé v nich psali, že to je šílený názor. Vedu s nimi o tom debatu, na vše se snažím odpovídat.

Čtenáři vám po podobných článcích neodhlašují předplatné?

Kdybychom se stali hlasem extrémní pravice, mluvili jako Donald Trump, pak ano, pak by asi od nás utíkali. Můj cíl každopádně je, aby si lidé v našich novinách alespoň jednou za týden přečetli něco, s čím nesouhlasí.…

obal dezinformace-1
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal dezinformace-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte