Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt mimo Respekt

Tady je Šloufovo ...!

Sledujte ve čtvrtek 19. února od 20.00 na ČT2 dokument, který byl natočen podle námětu šéfredaktora Respektu Erika Taberyho.

Prominentem za každého režimu. Komunistický nomenklaturní kádr, neúspěšný polistopadový politik a kontroverzní podnikatel v jedné osobě v dokumentu E. Taberyho, J. Slomianého a J. Bělohlavého.

Až se budou psát dějiny České republiky, těžko v nich budou moci historici opomenout jméno Miroslava Šloufa. I když nikdy nebyl, od chvíle, kdy opustil komunistickou stranu, zvolen v žádných demokratických volbách, ovlivnil tvář této země silněji než desítky poslanců či senátorů. Umí se pohybovat na výsluní i v zákulisí, čas od času o něm není slyšet, aby se jeho jméno vzápětí vždy znovu objevilo v plném lesku na předních stranách novin, a v často velmi nečekaných souvislostech. Přitom je vždy šikovně v pozadí těch, kteří figurují na předních pozicích. Po svém dal konkrétní obsah slovu lobbista, včetně latentní ironie, která je v české kotlině doprovází. Nad tím, jak je možné, že se muž nechvalně známý svou předlistopadovou minulostí dostal k tak výraznému vlivu i v soudobé společnosti, se v dokumentu Jakuba Slomianého a Jana Bělohlavého zamýšlejí nejen politologové, ale také současní i bývali politici a novináři. (převzato z www.ceskatelevize.cz)

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].