0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Respekt Kino26. 3. 20142 minuty

Pátrání po Sugar Manovi

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla.

Pátrání po Sugar Manovi • Autor: Aerovod

režieMalik Bendjelloulzemě, rokŠvédsko 2012délka86 minkvalita720p (HD)ČSFD86 %

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit. Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film.

Proč Pátrání po Sugar Manovi?

“Malik Bendjelloul měl za sebou několik hudebních dokumentů pro televizi, když se v Jižní Africe v roce 2006 rozhlížel po tématu na celovečerní debut. Rodríguezův příběh byl hotový námět, který si říkal o světovou publicitu. O dva roky později na něm začal pracovat, šlo o to jej nepokazit. I proto se film nese ve střízlivém duchu a bez experimentů. Mluvící hlavy producentů i fanoušků se střídají se záběry pošmourného Detroitu a slunného Kapského Města, síla se soustředí na vyprávění.”
Pavel Turek, Respekt


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].