Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt doporučuje

Předvolební speciál: videa, diskuze, komentáře

ruka301.jpg
ruka301.jpg • Autor: Respekt

Za pár dní Česko čekají komunální a pro některé i senátní volby. Redakce Respektu pro vás připravila předvolební Speciál, ve kterém se můžete podívat na video-profily kandidátů na primátorské místo v Praze a Brně. Na stránkách vasevolby.cz zas můžete diskutovat na různá témata týkající se nadcházejících voleb a nebo si přečíst články a komentáře, které vyšly v Respektu během posledního měsíce.

 

DISKUZE:

www.vasevolby.cz

Otázka dne zní: věříte předvolebním průzkumům?

vasevolby.png
vasevolby.png • Autor: Respekt

 

 

 

 

VIDEO:

Kandidáti na primátorský post v Brně:

Robert Kotzian kandiduje na post primátora Brna za ODS. Proč obdivuje tento mladý ambiciózní politik Václava Klause? V čem spočívají jeho názorové střety se stranou Zelených? Co si myslí o výstavbě stadionu, přesunu nádraží a dalším rozvoji města?

Martin Anderje současný náměstek primátora Brna, jediný za stranu Zelených. Jak se mu daří prosazovat jeho názory při řešení palčivých problémů Brna?

Petra Quittová v Brně se pohybuje v komunální politice již řadu let, nedávno rozšířila řady VV. Co ji vedlo k tomuto rozhodnutí? Jak by vypadalo Brno pod jejím vedením?

Roman Onderkaje současným primátorem Brna. Na co je hrdý ve svém dosavadním volebním období Roman Onderka? A s čím jde do nadcházejících voleb?

ruka120.jpg
ruka120.jpg • Autor: Respekt

 

 

 

Kandidáti na primátorské křeslo v Praze:

Petra Kolínskánení v komunální politice žádným nováčkem. Jak se k politice dostala, proč v ní zůstává? Jak hodnotí současného primátora? Odpovědi na tyto a  další otázky najdete v dalším dílu našeho předvolebního speciálu.

Po osmi letech v politice se nechala zlákat nabídkou Věcí veřejných. O poměrech na magistrátu, pouličních hlídkách i o tom, co by dělala v politice jinak, jsme se s Markétou Reedovou bavili na Kampě i v jejich domovských Modřanech.

Jak žije a přemýšlí bankéř a politik Zdeněk Tůma– muž, který je dnes v Praze s TOP 09 jedním z favoritů primátorské volby? Ve svém bytě a na elektro-kole zodpovídá již tradiční otázky na řešení pražské magistrály či rozbujelé korupce na magistrátě.

KandidaturaJiřího Dienstbiera je jedním z výsledků prohry známých tváří ČSSD v červnových parlamentních volbách. Donedávna neznámému zastupiteli z Prahy 2 dnes mnozí prorokují slibnou politickou kariéru. Ostatně z pražského magistrátu vedla do nejvyšší politiky i cesta Jiřího Paroubka.

Přihlášku do ODS si podal teprve v polovině září. Přesto má být tím, kdo stranu v nadcházejících volbách zachrání před hrozícím krachem. Jak vidí pražský lékař a vysokoškolský pedagog Bohuslav Svoboda své šance na proměnu ODS i české metropole?

ruka120.jpg
ruka120.jpg • Autor: Respekt

 

 

 

 

KOMENTÁŘE:

Erik Tabery: Městečko v kapse

Ondřej Kundra: A teď všichni stranou

Marek Švehla: Taková malá chvála betonu

Marek Švehla: Atmosféra strachu 

ruka120.jpg
ruka120.jpg • Autor: Respekt

 

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Přestaň blbě psát

Sen o nové Ostravě

Brno to dokázalo

Upozorňujeme čtenáře, že uzamčené články si lze zakoupit přes sms za 15 Kč.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte