Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Středa 24. 3. 2010

BUDE TO SHOW NEJEN NA ALJAŠCE • Autor: Globe Media /  Reuters
BUDE TO SHOW NEJEN NA ALJAŠCE • Autor: Globe Media / Reuters

08:09
Seznamte se s DumontemV pátek začíná Febiofest a hned v neděli se ho zúčastní i jeden z jeho nejvýraznějších hostů - francouzský režisér Bruno Dumont. Představí premiérově film Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem, který právě vstupuje do české distribuce a o kterém se dočtete i v příštím Respektu. S neortodoxními názory režiséra se můžete seznámit například v tomto rozhovoru. Možná že vám po ránu zvedne mandle, neříkejte že jsem vás nevaroval :-)

08:42
Jak opisovat aneb Anatomie akademických lžíDěkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Martin Svoboda rezignoval kvůli údajnému opisování z německé odborné práce. Podle předsedy studentské komory celouniverzitního akademického senátu Zdeňka Ručky jsou Svobodova díla Jak investovat aneb Anatomie burzovních lží a Jak ovládnout finanční trhy téměř doslovným překladem z německého originálu Generation Zertifikate - Die Emanzipation der Geldanlage od autorů Christiana Röhla a Wernera Heussingera. Je něco shnilého v české akademické sféře, to se dávno ví. Na aktuálním případu popsaném například zde ovšem zaujme ukázková spolupráce mezi studentský senátem a rektorem, který okamžitě jednal a nesnažil se mlžit.. 

09:13
Je Sandra Bullock hezčí než Eva Braunová?Führer si zjevně myslí že ano. Alespoň podle nejčerstvější verze parodie Hitlerova hysterického výbuchu z Pádu třetí říše, jejíž stále nové a nové varianty se objevují na webu. Hitler v podání Bruna Ganze (mimochodem také hosta nadcházejícího Febiofestu) se tak už rozčiloval nad tím, že neexistuje Santa, nad situací na plzeňských právech nebo nad množstvím parodických parafrází tohoto jeho výstupu na netu. Posledním přírůstkem do této kategorie se stal skeč, v níž Vůdce nemůže přenést přes srdce, že herečka Sandra Bullock, která v bulváru propírané aféře opustila nevěrného manžela, nepřijede na berlínskou premiéru jejího oscarového hitu "The Blind Side". 

10:20
S kritikou církve začal už Jan Hus, hájí Topolánka senátorka FilipiováPředsedu ODS, který včera ustál tlak svých oponentů a zůstal v čele ODS i v čele jihomoravské kandidátky strany pro parlamentní volby, přišla dnes ráno do televizního studia obhajovat senátorka ODS Daniela Filipiová. "S kritikou církve začal už Jan Hus," uvedla senátorka v České televizi na dotaz moderátora, zda se její obhajoba šéfa ODS týká i výroků, při kterých Mirek Topolánek hovořil o tom, že církev vymývala lidem mozky. Více zde.Dění v ODS je v poslední době zbytečné komentovat, Mirkovi Topolánkovi je ale dobré doporučit, aby se pro jistotu v nejbližších týdnech vyhýbal Kostnici. 

11:40
Zpěvačce 99 balonků je 50Německá zpěvačka Nena slaví dnes 50. narozeniny. Bruneta z Hamburku se právě chystá vyrazit na turné k novému albu vynalézavě nazvanému Made in Germany, ale pro celý svět zůstane interpretkou hitu "99 Luftballons", který v roce 1984 obletěl celý svět. Zpěvačku, do jejíž životní filozofie vás zasvětí například tento text, si můžeme připomenout originálem její nejslavnější písně i neméně vydařeným českým remakem

12:45
Slovenský hokej povede na mistrovství světa KanaďanA pak že to nejde. Slovenská hokejová reprezentace má nového kouče. Stal se jím Kanaďan Glen Hanlon, který tým povede už na mistrovství světa v Německu. Hanlon je na působení v Evropě zvyklý, na šampionátu 2005 ve Vídni vedl Rakousko, o rok později dotáhl Bělorusko na 6. místo.Upřímně: dovedete si představit podobnou situaci u nás? Hned by se utvořila fronta kritiků poukazující na jazykovou bariéru a neznalost mentality. Slovenský hokejový svaz si zaslouží pochvalu za odvahu.  

14:02
Taťulda bude ve 3DTrojrozměrné obrázky lákají čím dál víc českých tvůrců. Pár dnů poté, co se v médiích objevily první zprávy o celovečerním animovaném 3D filmu podle kultovního Čtyřlístku, zveřejnil server Tyden.cz informaci o chystaném trojrozměrném spektáklu s nejslavnější českou loutkovou dvojicí. Film podle scénáře Heleny Štáchové ještě nemá režiséra, hotová už je ale propagační, trochu chvástavá ukázka, na kterou se můžete podívat zde

15:06
Nejlepším asijským filmem loňského roku byla korejská Matka. Ve čtvrtek ji můžete vidět v Unijazzu.Celkem tři sošky - za nejlepší film, herečku v hlavní roli a scénář - si předevčírem odnesli tvůrci korejského filmu Matka. Rafinovaný snímek o ženě bojující o záchranu svého retardovaného syna natočil Joon-ho Bong (Monstrum, Vzpomínky na vraždu). Je to zasloužené vítězství. Precizní scénář hrající si s diváckými očekáváními, jistá režie a výkon Kim Hye-ya v hlavní roli odhodlané matky dělají z tohoto filmu zážitek, na který se nezapomíná. Je to shoda okolností, ale dnešní Respekt DJ pouští právě tenhle film ve čtvrtek - tedy zítra - od sedmi hodin v čítárně Unijazzu v Jindřišké ulici. Přijďte se podívat :-) 

16:08
Sarah Palinová bude provádět televizní cestopisnou show o AljašceRepublikánská kandidátka na viceprezidentku a bývalá aljašská guvernérka Sarah Palinová bude mít svůj pořad. V boji o práva na cestopisnou show o Alajašce s prostořekou a vysmívanou političkou bylo více kanálů, nakonec zvítězil Discovery Channel. Sarah Palinová rozděluje Ameriku jako málokdo: sledovanost se zdá být víc než zaručená.Aljašská patriotka tak fušuje do řemesla svému jmenovci Michaelu Palinovi, který si po rozpadu Monty Python udělal kariéru jako autor cestopisů. Asi by to měl zabalit. Ne nadarmo prohlásil před dvěma lety jeho pythonovský kolega John Cleese se svou typickou suchou ironií, že Sarah Palinová je mnohem vtipnější než Michael.  

17:05
Austrálie zvažuje cenzuru internetu, weboví giganti jsou proti. Australský ministr spojů Stephen Conroy chce začít používat ve své zemi filtr, který by blokoval přístup k těm internetovým stránkám, na nichž se vyskytuje dětská pornografie, sexuální násilí, případně podrobné návody k výrobě drog, páchání zločinů a dalších aktivit, které vláda považuje za škodlivé, nežádoucí a nebezpečné. Seznam zakázaných webů by bylo možné nepřetržitě aktualizovat podle toho, jak by chodily stížnosti od uživatelů. Proti záměru se ale okamžitě snesla vlna kritiky, nápad se nelíbí internetovým gigantům Google a Yahoo, proti jsou ale i další. Sice připouštějí, že lze pro tyto účely nasadit filtr, podle nich je ale navržená obrana příliš přísná. Více zde.Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

18:02
Nejen Kuky, ale i Jan Svěrák se vrací - a zdá se, že ve velkém styluTenhle trailer člověka navnadí. Jan Svěrák natočil pohádku, která vypadá podle zveřejněných ukázek opravdu skvěle. Respekt DJ mu tímto odpouští Vratné lahve a pevně doufá, že ani po květnové premiéře nebude muset na svém spokojeném pomlaskávání nic měnit.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].