Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Pátek 12. 11. 2010

  • Autor: Globe Media /  Reuters
• Autor: Globe Media / Reuters

07:55
Dobré ráno, hezké industriální snyDnes a zítra slaví v pražském Divadle Archa třicet let své existence průkopníci industriálu Einstürzende Neubauten. DJ vám hned po ránu nechce vyvolávat migrénu zvuky padajícího nádobí, řinčením nákupních vozíků nebo hlomozem plechových šachet vzduchotechniky, a tak voli jemný duet ze snového světa: Stella Maris.

08:22
Barták měl žádat miliony za vyřešení zakázky TatryBývalý velvyslanec Spojených států v Česku a předseda dozorčí rady automobilky Tatra William Cabaniss v dnešní Mladé frontě Dnes uvedl, že v únoru 2008 po něm chtěl tehdejší náměstek ministryně obrany a současný náměstek ministra financí Martin Barták miliony dolarů za to, aby Tatra už neměla problémy s armádní zakázkou. Cabanissova slova potvrdil jeho kolega Duncan Sellars, přímý účastník rozhovoru s Bartákem, který se odehrál ve Washingtonu na akci pořádané českým velvyslancem.Pokud vyrážíte odpoledne na víkend, DJ přeje vám i tatrovce šťastnou cestu.

08:59
Barma se chystá propustit Aun Schan Su Ťij Zprávy BBC uvádějí, že barmské úřady v tuto chvíli již podepsaly všechny důležité dokumenty vedoucí k propuštění pro-demokratické opoziční vůdkyně. Aun Schan Su Ťij strávila 15 z posledních 21 let v domácím vězení, nicméně se nepředpokládá, že přijme podmínečné propuštění, pokud by to mělo znamenat, že se musí stáhnout z veřejného života. Zpráva o propuštění přichází po víkendových volbách, v nichž sice současné vedení země získalo 80 % hlasů, ale existuje mnoho důvodů domnívat se, že jde o zmanipulované výsledky.V této písni má Aun Schan Su Ťij na triku Bono, kvůli věnování singlu Walk On je však prodej alba U2 All That You Can't Leave Behind v Barmě zakázaný.

09:46
Aktuální recenze předposledního filmového PotteraPředposlední díl filmového seriálu o Harry Potterovi si včera odbyl svou londýnskou premiéru, do českých kin dorazí 18. listopadu. Britský tisk ihned vyrukoval s prvními recenzemi, které jsou vesměs příznivé – „tří- a čtyřhvězdičkové.“Kate Muir z The Times píše, že Harry Potter a Relikvie smrti je ten nejtemnější díl vůbec, z čehož je patrné, že autoři cílí na teenagery, kteří stárnou s celou sérií. Nejodmítavěji se ke snímku postavil deník The Guardian, jehož recenzent Xan Brooks tvrdí: „Nemohu se zbavit podezření, že tyto filmy jsou natočeny zcela účelově, postrádají dostatek vtipu, vřelosti a lidskosti, aby přežily svou dobu.“Moc dobré hudby spojené s fenoménem Harry Potter nenajdete, ani hostování Emmy Watson v klipu natočeném pro kapelu jejího přítele není výjimkou.

11:15
Ariel Šaron byl po pěti letech v komatu převezen z nemocnice do domácího ošetřováníDvaaosmdesátiletý bývalý premiér, který v roce 2006 prodělal mrtvici a dosud se neprobral z kómatu, byl dnes ráno převezen na rodinnou farmu na jihu Izraele. Po bezmála pěti letech strávených v nemocnici Šeba u Tel Avivu bude nyní ošetřován na rodinné farmě Sycomores v Negevské poušti.DJ domácí léčení schvaluje a přeje bývalému premiérovi sympatické ošetřovatelky. Hlavně, aby si při práci nepískaly.

12:15
Respekt má nový reklamní spotPolední chvilku sebepropagace sledujte ZDE.

13:09
Summit G20 skončil bez konkrétních dohodSetkání čelních představitelů G20 v jihokorejském Soulu skončilo po dvoudenním jednáním, aniž by lídři dosáhli shody ohledně postupu proti měnovým válkám a nerovnováze na světových trzích. Podle Obamy právě neschopnost najít jednotný postup, jak akcelerovat světovou ekonomiku, patří k největším neúspěchům summitu.Když už nic jiného korejští hudebníci pojali summit se vší vážností a věnovali účastníkům pěknou písničku. Let's Go!

14:25
Botanická výstava předčasně ukončena, návštěvníci kradli exponátyPozoruhodnou zprávu přinesl server iDnes.cz, botanická zahrada v pražské Troji předčasně ukončila výstavu Jehličnatá NEJ. Návštěvníci na ní totiž ukradli osm vzácných jehličnanů čarověníků, které si zahrada vypůjčila od soukromých sběratelů. Škoda je zhruba deset tisíc korun.Čarověník je zhruba padesáticentimetrový jehličnan, který se pohodlně vejde do batohu. Ale není to úplně nejlepší způsob, jak potěšit stromy.

15:21
Senát vládě odsouhlasil úsporný balíčekSenát dnes ještě ve starém složení a zrychleném režimu schválil balíček úsporných opatření, s kterým přišla Nečasova vláda.Ten omezuje vyplácení porodného, snižuje příspěvek na péči zdravotně postižených a mění vyplácení rodičovského příspěvku. Jeho součástí je také změna v odměňování státních zaměstnanců, kvůli níž odbory vyhlásily na 8. prosince stávku. Jednání o úsporách probíhalo v režimu legislativní nouze a koalice zamítla rozpravu poslanců, což je hlavní důvod proč opoziční ČSSD podala stížnost k ústavnímu soudu.Šetříme, pustíme si něco zdarma.

15:4
7 Zemřel hudební skladatel Henryk GóreckiPřední skladatel soudobé vážné hudby Henryk Górecki, který proslul především svou třetí symfonií Symfonii Pieśni Žałosnych napsanou na paměť holocaustu, zemřel dnes v Katovicích. Górecki byl vnímán jako průkopník moderny, spolupracoval s proslulými soubory jako London Sinfonietta a Kronos Quartet. Jeho mezinárodní věhlas vrostl především v době, kdy rezignoval na místo profesora na katovické univerzitě. Vzdal se ho na protest vůči tomu, že komunistické vedení odmítlo přivítat papeže Jana Pavla II. při jeho první návštěvě v Polsku.

16:58
Půlku bdělého času tráví lidé sněnímTéměř polovinu bdělého času tráví lidé tím, že nemyslí na to, co právě dělají, ukázal to americký výzkum, který byl proveden prostřednictvím iPhoneu. Více než 2 200 dobrovolníku si nechalo do svého telefonu nahrát aplikaci, která se jich v náhodných okamžicích tázala na jejich myšlenky a náladu (ZDE podrobnosti). Poté, co shromáždili na 250 tisíc odpovědí, došli vědci k závěru, že 46,9 procent času trávili dotazovaní touláním se v myšlenkách. Zajímavá souvislost vyvstávala při zjištění, že lidé, kteří větší procento času trávili sněním, měli tendenci považovat se za nešťastné.DJ zrovna myslí na Kida Cudiho, který sní o štěstí.

17:59
Nové album Gorillaz vzniká na iPaduBritský zpěvák Damon Albarn prozradil v rozhovoru pro týdeník NME, že nové album jeho kapely Gorillaz nahrává kompletně na svém iPadu přímo během turné. Vedle malíře Davida Hockneyho, který iPad používá jako skicák, proniká tato nová technologická vymoženost i do hudební tvorby. Na trh by se měl následovník letošního alba Plastic Beach dostat ještě před Štědrým dnem, aktivní Albarn tak doufá, že půjde o první na iPadu natočenou desku.DJ se loučí a Gorillaz s Brucem Willisem přejí příjemný víkend.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].