Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 10. 2. 2012

Když už kradete karmy, vypínejte plyn! • Autor: Profimedia.cz
Když už kradete karmy, vypínejte plyn! • Autor: Profimedia.cz

08:00
Dnešní DJ vám přeje krásné mrazivé ráno!!!Autor těchto řádků přiznává, že je poslední dobou poněkud zatuhlý, což pochopitelně souvisí s tím, že si před příchodem mrazu aplikoval nedostatečné množství fridexu a teď už to nedožene. Proto i dnes začneme pěkně z lehounka, pomaličku, ať v nás něco při rychlém pohybu nepraskne, rozhýbat se zkusíme s touto jednou pěknou ranní písničkou.

08:35
Nikomu se tam nechce, ale každý tam musíme!Autor těchto řádků titulkem pochopitelně míní venkovní prostor. Jak se tak dívá na teploměr, bude to zase docela divoké, a jak se tak dívá z oken, bude to i kluzké. No co, musíme zvýšit tempo a připravit se tak na várku dnešních novinek, které jistě opět budou stát za to. Než se ale podíváme na první z nich, pustíme si jednu pěknou únorovou písničku.

09:07
Kapitá Schettino se přiznal. Udělal chybu. A za chyby se platíNovinky.cz píší, že Francesco Schettino, kapitán havarované výletní lodi Costa Concordia, přiznal, že nehodu způsobila jeho chyba. „Udělal jsem něco neuváženého, ale Bůh by mi to odpustil, kdybych nestočil kormidlo na pravobok. To si pamatuji. A mohu vám to říct s veškerou vážností, protože jakožto inteligentní člověk a velitel musím převzít odpovědnost za to, že jsem chyboval v úsudku,“ prohlásil. Nehoda si vyžádala nejspíš 32 obětí.Autor těchto řádků musí říci, že se dokáže do Schettina tak nějak vcítit. Znáte tu chvíli, kdy víte, že jste právě udělali pěknou hloupost, která už nejde vzít zpátky a vy tak musíte jen bezmocně sledovat, co jste jí způsobili? To opravdu není nic hezkého. Ovšem ještě méně hezké je, jak Schettino zkoušel následně před následky svého díla utéct. Tak přátelé, tohle by muži s chlupy na hrudi hrdě obnaženými dělat neměli, to je námořnická zrada, které se dopouští leda tak suchozemská krysa!!! Schettinovi posíláme do vazby jednu pěknou lodnickou písničku.

09:23
Když už musíte krást karmy, vypínejte plyn!!!Idnes.cz informuje o bizarní sérii loupeží v Karviné. Včera policie dopadla zloděje, který v posledních týdnech z bytů kradl plynové karmy, aniž by ovšem zavíral přívod plynu, čili okradení museli být následně z bytů evakuováni. Zloděj navíc ukradl i 107 kusů zavařenin a půl metráků brambor.Brambory autor těchto řádků chápe, ale zavařeniny? S těmi má nějaký problém. Dobře si totiž pamatuje na své nucené výpravy do babiččina sklepa, odkud vždycky musel přinést letitou zavařeninu, pak sledovat, jak z ní babička setřela takový ten eklhaftový vršek, no a pak ji sníst. No a sníst jich 107? Do Karviné posíláme jednu pěknou zavařeninovou písničku.

09:33
NASA nikam nepoletí. Doma bude!Podle Aktuálně.cz americká administrativa v pondělí Kongresu předá návrh na snížení rozpočtu USA na výzkum sluneční soustavy o 20 procent. Znamená to, že Spojené státy nebudou spolupracovat s Evropskou unií na dvou dříve plánovaných misích na Mars. Bílý dům navrhne stanovit rozpočet na výzkum vesmíru na 1,2 miliardy dolarů oproti letošní 1,5 miliardy.Autor těchto řádků musí říci, že ho to mrzí, touha člověka postavit se na cizí vesmírné těleso ho vždycky fascinovala, byť sám se bojí i v letadle. Vždycky když někam doletí, nechce se mu zpátky, ne že by se mu tam tak líbilo, ale prostě se mu znovu nechce sedat do letadla. To asi astronauti mít nemůžou, takový pocit že. To je jako by se Schettino bál vody, že. NASA posíláme jednu pěknou vesmírnou písničku.

09:54
Internet je tu s námi 20 let. Není to moc?Týden.cz píše, že v pondělí tomu bude přesně dvacet let, kdy se Česká republika poprvé oficiálně připojila k internetu. „První experimentální připojení se uskutečnilo v listopadu 1991 mezi počítačem umístěným na ČVUT v Praze a počítačem Univerzity Jana Keplera v rakouském Linci. Krátce poté, 13. února 1992, jsme na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze uspořádali slavnostní setkání, na němž jsme oficiálně oznámili připojení tehdejšího Československa a pozvaným odborníkům předvedli, jak toto připojení funguje,“ říká v rozhovoru Jan Gruntorád, ředitel sdružení CESNET.Autor těchto řádků si vzpomíná, kdy internet poprvé viděl on, jestli si to pamatuje dobře, bylo to tak ve čtvrťáku na střední škole a všechny zajímalo hlavně to, jestli tam budou vidět hambaté obrázky. No vida, to nám to uteklo, a v tomto ohledu se nejspíš nic moc nezměnilo. Internetovým průkopníkům posíláme jednu pěknou webovou písničku.

10:30
Jsme o pět miliard bohatší! Respektive o ně nejsme chudší…Podle Novinek.cz Česká republika uspěla v mezinárodním sporu o pět miliard korun, o něž ji u arbitrážního tribunálu ve Frankfurtu žaloval švýcarský investor Konsortium Oeconomicus ve věci porušení dohody o ochraně investic.Tak tomu autor těchto řádků říká dobrá zpráva. Sice vůbec netuší, o co ve věci šlo, dokonce ani neví, co nebo kdo je Konsortium Oecoomicus, nejspíš půjde o něco ekonomického. No ale mít nebo nemít 5 miliard, to je rozdíl. Týmu Miroslava Kalouska posíláme jednu pěknou peněžní písničku.

11:00
Toto se nelíbí uživateli Dnešní DJ!!!Vraždou skončila podle iDnes.cz změna statusu na Facebooku. Z dvojité vraždy byl obviněn šedesátiletý Marvin Enoch „Buddy“ Potter a osmatřicetiletý Jamie Lynn Curd, které se policii podařilo dopadnout v  úterý. Billy Clay Payne a Billie Jean Hayworthová byli zabiti minulý měsíc poté, co oba smazali z „přátel“ na Facebooku Jenelle Potterovou, dceru jednoho z obviněných. Pak je policie našla s prostřelenou hlavou; oba měli ještě proříznuté hrdlo. Z masakru vyvázlo živé jejich osmiměsíční dítě, které bylo v náručí mrtvé matky, když policie dorazila na místo činu.Autor těchto řádků to vždycky říkal, že to lidé s těmi sociálními sítěmi přehánějí. Například se ho často ptají, jestli už něco jajknul. Ví on? Za to ví, že žádného přítele si nesmazal, ani neví, jak by to udělal, čili by se snad nemusel bát. No ale radši si pustí jednu pěknou nebojácnou písničku.Zdroj: http://technet.idnes.cz/v-usa-vysetruji-vrazdu-kvuli-smazani-z-pratel-na-facebooku-poz-/sw_internet.aspx?c=A120210_095825_sw_internet_vse

12:46
Nenoste u sebe bomby. Mohou vybuchnout!!!Podle Aktuálně.cz turecká policie vyšetřuje v Istanbulu smrt asi třicetileté ženy. O život přišla při výbuchu bomby, kterou měla u sebe. Kriminalisté nyní zjišťují, zda šlo o sebevražednou atentátnici, nebo zda předčasně explodovala výbušnina, kterou nestačila umístit na určené místo.Autor těchto řádků míní, že obě možnosti jsou poněkud nešťastné, ta druhá pochopitelně pro ženu zvlášť, takhle si to ani nestačila užít - nebo umrtvit? Každopádně do Turecka posíláme jednu pěknou bombovou písničku.

12:55
World Press Photo vyhrál Samuel Aranda za snímek z JemenuLidovky.cz přinášejí výsledky letošní soutěže pro fotoreportéry World Press Photo. Vyhrál ji španělský novinář Samuel Aranda pracující pro New York Times, podle porotců se fotografovi podařilo zachytit mnoho aspektů takzvaného arabského jara. Na vítězné fotografii zahalená žena drží v náručí zraněného příbuzného před provizorní nemocnicí zřízenou v jemenském hlavním městě Saná.Autor těchto řádků si nemůže nevšimnout, že dotyčná fotografie odpovídá klasické fotožurnalistické ikonografii současnosti: žena totiž zraněného muže drží v podobě tradiční piety, což je motiv, který WPP oceňuje už řadu let a často se objevuje i v pracích českých fotografů. Tak to jen takový malý postřeh. Arandovi posíláme gratulaci a jednu pěknou fotografickou písničku.

13:04
Lukáš Přibyl nezemřel násilnou smrtíIdnes.cz píše, že nařízená soudní pitva potvrdila, že místopředseda představenstva fotbalové Sparty včera zemřel zřejmě kvůli svým zdravotním problémům. Přesná příčina smrti se dál vyšetřuje.Autor těchto řádků musí říci, že mu byl „Příba“ vždycky sympatický, byť nepatří mezi fanoušky Bohemky, natož pak Sparty. Byl to takový zvláštní zjev mezi fotbalovými bafuňáři, jak by sporťáci řekli, dával do toho své srdíčko, což se mu bohužel nejspíš nakonec stalo osudným, srdíčko asi ten tlak, který si na sebe naložil, nevydrželo. Do fotbalového nebe posíláme jednu pěknou fotbalovou písničku.

13:11
Když střílíte na bažanta, dejte si pozor, aby neměl klobouk!!!Novinky.cz popisují nešťastnou událost, k níž došlo dnes ráno při lovu v bažantnici na Olomoucku. Postřelen tam byl za dosud nejasných okolností svým pětatřicetiletým kolegou šedesátiletý myslivec. Na místě svému zranění podlehl.Autor těchto řádků má ve svém blízkém příbuzenstvu člověka, kterého každá podobná zpráva upřímně potěší. Nesnáší totiž myslivce a vnímá je jako nepřátele všeho živého. Autor těchto řádků tak přísný není, nicméně z vlastní zkušenosti musí říci, že pohled na nimrody pálící v lese na vše, co se hýbe, v něm také nevyvolává zrovna libý stav. Na Olomoucko přesto posíláme jednu pěknou mysliveckou písničku.

13:30
Škodovka je konečně úspěšnější než v roce 1895. Hurá!Podle Aktuálně.cz vykázala Škoda Auto nejlepší lednový výsledek za 117 let své historie. V prvním měsíci letošního roku prodala 75 400 vozů, což je o 10,2 procenta více než ve stejném období loňského roku.Autor těchto řádků není naivní, proto si zprávu nevykládá tak, že by v roce 1895 Škodovka prodávala víc než 75 400 vozů. Prostě jich tehdy prodala o míň procent víc než v roce 1894, kdy žádné neprodávala. To má logiku. Škodovce gratulujeme a posíláme jí jednu pěknou škodováckou písničku.

13:37
Zato s prasaty nám to nejde. Chováme jich míň než v roce 1921iDnes.cz informuje, že stavy prasat v Česku klesly na nejnižší hodnotu od roku 1921, odkdy je Český statistický úřad sleduje. Ke konci loňského roku jich zemědělci chovali 1,49 milionu, to je skoro o pěti míň než před rokem.Autor těchto řádků míní, že milion a půl je pořád dost, navíc úřad mezi ně jistě nezařadil řadu kusů, které by mezi ně autor těchto řádků sám započítal, kdyby měl tu možnost a kdyby nevadilo, že dotyčné kusy se samy prasaty být necítí. Započítaným i nezapočítaným prasatům posíláme jednu pěknou prasečí písničku.

14:06
Časy se mění: místo provazu jen 13 letNovinky.cz píší, že dnes poslal na 13 let do vězení vojenský soud v Rusku inženýra z kosmodromu Pleseck na severozápadě země. Podplukovník Vladimir Necerec byl usvědčen z prodeje dokumentů o raketových testech americké Ústřední zpravodajské službě. Necerec se k vyzrazení informací přiznal. Dokumenty se týkaly zkoušek nejmodernějších strategických raket.Autor těchto řádků nedávno sledoval případ ruského nepovedeného pokusu vyslat kosmickou sondu k Marsu, čili si o tamním raketovém programu nedělá žádné iluze. Na druhou stranu, něco jiného je vzdálená planeta a něco jiného vzdálená země. Na tohle byli Rusové vždycky kabrňáci. Do Plesecka posíláme jednu pěknou raketovou písničku. 

14:27
Kdo má pro strach uděláno, zamrazí i vývar!Optimistickou zprávu přináší Týden.cz. Podle šéfkuchaře Radison Blu Alcron Hotelu Romana Pauluse by se totiž lidé neměli bát zamrazovat vývar. „Často se mluví o tom, že vše musí být čerstvé a nic zmrzlé. Ale vývaru se nic nestane, když se zamrazí,“ radí šéfkuchař. Stačí si v pořádně velkém hrnci uvařit vývar, dobře ho ochutit a zamrazit po menších částech. „Při přípravě jídla pak můžeme takovou krabičku vyndat a  případně ještě dochutit,“ popisuje Paulus.No vidíte, to bylo strachu a úplně zbytečně. Autor těchto řádků především doufá, že se nic nestane ani jemu samotnému, když si teď připadá tak zamražený. A že snad nebude vadit, když není rozložený do menších částí. Snad ještě půjde dochutit… No nic, pustíme si raději jednu pěknou kuchařskou písničku.

15:04
Lady Di se zastaví v letu. Nejela náhodou autem?Podle iDnes.cz si Naomi Wattsová zahraje Princeznu z Walesu v připravovaném filmu Caught Flight, česky Zastavena v letu. Snímek nahlédne do posledních dvou let Dianina života. Natáčet se začne letos, režírovat bude Oliver Hirschbiegel.Autor těchto řádků má pocit, že podobný snímek nemůže skončit neúspěchem. Ať už dopadne jakkoli. Diváci na něj budou chodit jako diví. Vsadíme se? Zatím si pustíme jednu pěknou dianovskou písničku.

15:14
Pochlapila se i Česká zbrojovka, zbraně vyrábí jak nikdyNovinky.cz píší, že měla Česká zbrojovka z Uherského Brodu loni nejvyšší tržby ve své historii. Přesáhly dvě miliardy korun, což je meziročně nárůst o více než 300 miliónů korun. V roce 2010 společnost vykázala zisk přes 138 milionů korun. Firma loni vyrobila i rekordní počet zbraní.Autor těchto řádků přemýšlí, čím to může být, když je přeci svět stále bezpečnější. Nebo je snad stále bezpečnější právě proto, že je v něm čím dál víc zbraní? Sám zbraň nemá a nezná nikoho, kdo by ji vlastnil, s výjimkou jeho bratra, který ji má ale zamčenou v kasárnách. Zvláštní, opravdu zvláštní. Pustíme si raději jednu pěknou zbraňovou písničku.

15:47
Na led je krátký i kapitán Čudinov!Týden.cz píše o lodích zamrzlých u ukrajinských černomořských přístavů.Televize Inter dnes vysílala zoufalou výzvu osmi lodí sevřených už deset dní ledem v Kerčském průlivu a Azovském moři. Posádkám došly potraviny a zásoby paliva vystačí už jen na čtyři dny. Uvězněným lodím vyjel na pomoc jediný ukrajinský ledoborec Kapitan Čudinov, ale cestou sám uvízl v ledovém krunýři. Z pevniny vzlétly první vrtulníky, protože záchrana ohrožených námořníků je možná už jen ze vzduchu.Autor těchto řádků nechce být v této souvislosti nevkusný, ale zpráva mu připomíná, že by rád vyrazil bruslit na zamrzlé Labe,až tedy zamrzne. Jinak co se týče zamrzlého moře, včera viděl záběry, jak dramatické zvuky vrzající kry vydávají, to je skutečně podívaná jen pro otrlé. Námořníkům držíme palce a posíláme jim jednu pěknou roztávající písničku.

16:31
Aha! Vašutovi bulvár zaplatí milion korun. A Dnešnímu Dj nic!iDnes.cz píše, že herec Marek Vašut dostane od nakladatelství Ringier milion korun za články v deníku Aha! o jeho údajné promiskuitě a depresích. Rozhodl o tom ústavní soud.Autor těchto řádků by také chtěl odškodné, nemusí to být hned milion i stovka by stačila. Nemá někdo chuť napsat, že je promiskuitní a depresivní? Opravdu ne? Tak nic, tak si pustíme jednu pěknou promiskuitní písničku.

16:36
Zeman na Hrad a Uzel do Senátu. To není vtipNovinky.cz píší o plánech Strany práv občanů - zemanovců. V úterý představí svého kandidáta na prezidenta v přímé volbě, kterým nebude nikdo jiný než zakladatel partaje, expremiér Miloš Zeman. Aktuálně však budou na pořadu dne především krajské a senátní volby, které čekají Česko na podzim. SPOZ hodlají vytasit svou divokou kartu - známého sexuologa Radima Uzla. Oslovit má levicové voliče z břeclavského obvodu.Autor těchto řádků přiznává, že není zrovna fanouškem přímé volby. Ne že by svůj národ nějak podceňoval, nicméně se obává, že Zeman a Uzel mají rozhodně více příznivců než lidé, které by rád na Hradě či v Senátu viděl on sám. Ano, tak je sobecký. Ale ne úplně, a proto panu Uzlovi pošle jednu pěknou uzlovitou písničku.

17:25
Dnešní DJ se s vámi loučí……, děkuje vám za pozornost a přeje vám, hlavně ať nezmrznete. Byl to dnes krásný den, tak ať je stejně krásný nastávající zimní víkend.Na rozloučenou si pustíme jednu pěknou zimní písničku.Mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].