Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ čtvrtek 9. 5. 2013

Šumava pláče, poslanci chtějí kácet • Autor: Milan Jaroš
Šumava pláče, poslanci chtějí kácet • Autor: Milan Jaroš

08:19
Já tam, já tam dávno už měl být!Nový dýdžej začíná svou online premiéru pořádným faux pas a zpožděním. Jako stážistovi mu ještě nechrastí klíč v kapse, a tak se do kanceláří Respektu musel doslova protlouct. Doufá, že většina čtenářů slavila včerejší osvobozování Prahy natolik bujaře, že dýdžeje zatím nepohřešovala. Na omluvu se dýdžej zavazuje zkysnout v Respektu a půl hodiny déle a přikládá starý song pro všechny, kdo to také po ránu neměli lehké.

09:05
Asfaltové pekloZdá se, že malá zpoždění naberou i řidiči ženoucí své motorové oře mezi Prahou a Brnem. Dlouho vyhlížená modernizace nejfrekventovanější dopravní tepny D1, totiž byla dnes ráno zahájena. Podle Radiožurnálu se dnes motoristi mohou těšit na zúžení dopravy u Větrného Jeníkova a Jihlavy. „Peklo na D1 nečekejte,“ zklamal vrchní šéf  Ředitelství silnic a dálnic David Čermák konkurenční železniční dopravce.

10:18
Volný tah na Mosteckou uhelnouPřeprava důležitých dokumentů a informací z kauzy Mostecké uhelné se zdá mít konečně zelenou. Alespoň to tak vyplývá z rozhovoru, který dal švýcarský žalobce Michael Lauber listu Le Temps. České úřady se měly snažit od začátku co nejvíce ztížit vyšetřování kauzy. Až rok 2012 přinesl obrat. „Češi nám komplikovali práci, teď vane čerstvý vítr,“ pochvaloval si změnu českých postojů švýcarský prokurátor. Připomeňme, že Švýcarsko zabavilo ve svých bankách podezřelých čtrnáct miliard korun, jejichž korupční původ má být z divoké privatizace Mostecké uhelné. Samotné vyšetřování vede už od roku 2005. Radostí z alpské justice, která zachraňuje Kalouskův napjatý státní rozpočet, si můžeme se Švýcary zajódlovat!

12:04
Konec světa nepřišel, jen Ferguson končí v Manchesteru UnitedDvacet šest let na stejné lavičce. Alex Ferguson s trofejemi sbíral šediny a stal se něčím jako Alžbětou II. ostrovního fotbalu. Anglii si prostě nedokážeme představit bez nich. Manchester United, který kraluje tabulce Premier League, ale v létě opustí. A co bude dál s osiřelými hvězdami Rooneym a spol? To je spíš otázka pro bookmakery. Uklidňující hudební podkres pro slzící fanoušky

13:35
Šumava pláče, poslanci chtěj kácetKomunisté a občanští demokraté protlačili kontroverzní zákon o Národním parku Šumava. Zákon z pera ropáka roku Tomáše Chalupy dává všanc první zóny národního parku dřevařským firmám, které zde mohou operovat pod záminkou bohulibého boje s kůrovcem. Podle Jaromíra Bláhy z Hnutí DUHA je předkládaný zákon návrhem na faktické zrušení Národního parku Šumava. Zdá se, že těžařskému průmyslu bude po dnešku hej!

14:58
Princ Charles varoval před nebezpečím klimatických změn. Zeman loboval za ruské investiceBritský deník Guardian přinesl zprávu o projevu prince Charlese v Paláci sv. Jakuba. Kritizoval v něm liknavost v řešení globálního oteplování a lobování velkých korporací proti snižování emisí. „O vlivu klimatických změn by se mělo smýšlet, tak jako když lékař řeší zdravotní problém. Vědecké hypotézy jsou testovány až do absolutní destrukce, ale medicína nemůže čekat. Jestliže doktor vidí dítě s horečkou, tak nemůže čekat na nekonečné testy. Má povinnost jednat," pronesl Charles. Ve stejný den prezident Zeman zavítal na ruské velvyslanectví, aby zde v podpořil plán ruské dostavby Temelína. Podle České televize by Zeman uvítal v Česku více ruských investic. Samotný Zeman už personální investice ve svém týmu poradců podnikl. Na hradě mu například radí Martin Nejedlý a Jaroslav Zavadil z petrochemického Lukoilu.

16:53
Jak Česko přichází o nezaměstnané politikyNení to tak dlouho, co se bývalý místopředseda Zemanovy vlády a předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan svěřil Lidovým novinám, že natěsno vychází s důchodem. Dobrou zprávou dneška je, že bývalý premiér a neúspěšný favorit prezidentských voleb Jan Fischer své finanční starosti už začíná řešit. Server Ihned.cz informoval, že Fischer našel své pracovní uplatnění v energetické skupině CE Group. Kde se chce podílet na výstavbě plynovodu Mozart. „CE Group je mladá, dynamická společnost a svými zkušenostmi chci přispět k jejímu dalšímu rozvoji," uvedl expremiér. Dýdžejovi nezbývá než to komentovat odkazem na kultovní film Trainspotting 

17:23
Rusové oslavili národní svátek prohrou s FranciíSázkaři musí obracet oči v sloup. Francie porazila na šampionátu Ruskou sbornou 2:1 a  pouze potvrzuje obecný trend vyrovnanosti světového hokeje. Češi zatím svádí bezbrankový boj Dány. 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].